FOTO Vlajkonošům v Londýně budou vládnout tenisté

FOTO Vlajkonošům v Londýně budou vládnout tenisté
Pětadvacetiletá Ruska, která letos na French Open zkompletovala kariérní grandslam,  pojede na své vůbec první olympijské hry. Přesto na nich ponese ruskou vlajku.
Třiadvacetiletá Polka Agnieszka Radwaňská, která na nedávném Wimbledonu došla až do finále, rovněž pojede na své první Hry. Aktuální světová dvojka byla zvolena vlajkonoškou jako vůbec první žena polské výpravy na letních hrách. V Londýně bude hrát i její o dva roky mladší sestra Urszula, s níž nastoupí Agnieszka do čtyřhry.
Bulharskou vlajku ponese Cvetana Pironkovová, čtyřiadvacetiletá tenistka, která před dvěma lety došla na trávě v All England Clubu až do semifinále. Také ona ponese vlajku své země na svých prvních Hrách.
Roger Federer nesl švýcarskou vlajku už na Hrách v Aténách a Pekingu. Brzy jednatřicetiletý tenista dostal nabídku, aby vlajku s helvétským křížem nesl i v Londýně, kde nedávno získal sedmý wimbledonský titul. Zatím se však nerozhodl, zda nabídku přijme. Právě medaile z dvouhry na Hrách je totiž jeho poslední nedosaženou metou. Dosud nejlépe byl čtvrtý na svých premiérových Hrách v Sydney. Před čtyřmi lety v Pekingu však získal zlatou medaili ve čtyřhře po boku Stanislase Wawrinky.
Foto: Reuters
Sport Sport
17. 7. 2012 11:15
Nejvíce hvězdných jmen mezi vlajkonoši na Slavnostním zahájení Her v Londýně se rekrutuje z tenisového světa.

Podívejte se na seznam nejznámějších sportovců, kteří ponesou na Slavnostním zahájení Her v Londýně vlajku své země.

 

Právě se děje

Další zprávy