České beachvolejbalistky chtějí na OH postoupit ze skupiny

ČTK ČTK
15. 7. 2012 11:05
S cílem postoupit ze skupiny pojedou na olympijský turnaj české plážové volejbalistky Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou a Lenka Háječková s Hanou Klapalovou.
Markéta Sluková a Kristýna Kolocová
Markéta Sluková a Kristýna Kolocová | Foto: www.kolocova-slukova.cz

Berlín - S cílem postoupit ze skupiny pojedou na olympijský turnaj české plážové volejbalistky Kristýna Kolocová s Markétou Slukovou a Lenka Háječková s Hanou Klapalovou.

Řekly to v rozhovoru pro ČTK během grandslamu Světového okruhu v Berlíně, který oba páry využily i k ladění formy na Londýn. Zatímco Kolocová se Slukovou v německé metropoli postoupily do čtvrtfinále a formu si pochvalují, jejich kolegyně po vypadnutí ve skupině na ní chtějí ještě zapracovat.

Obě dvojice mají za sebou dvoutýdenní předolympijskou přípravu, jejíž výsledky se chystají otestovat ještě příští týden v rakouském Klagenfurtu.

"Berlín nám naznačil, že jsme s trenérem Simonem (Nauschem) teď 14 dní pracovali na těch správných věcech a že jsme na dobré cestě. Samozřejmě je vždycky co zlepšovat, ale řekla bych, že ladíme formu na Londýn, a doufáme, že to bude ještě gradovat. Evidentně to už teď není špatné," uvedla čtyřiadvacetiletá Sluková.

Se stejně starou Kolocovou se chystají na první olympijské hry a rozhodně se nechtějí jen zúčastnit.

Sluková: Když bude forma, můžou se dít velké věci

"My bychom chtěly určitě postoupit ze skupiny a potom je to pavouk K. O., takže bude záležet na tom, jaký budeme mít los, jak nám sedne momentální forma a můžou se dít velké věci. A nemusí se dít taky nic," dodala Sluková.

Její parťačka je především zvědavá na to, co s nimi udělá prostředí a obrovský zájem diváků o turnaj. "Já se trochu bojím toho, že budeme nervózní a že potom zápas se soupeři, se kterými jsme zvyklé vyhrávat, může být jiný. Ale doufám, že forma je naladěná dobře a že tam předvedeme dobrý výkon," konstatovala Kolocová.

Od svých krajanek se neliší v ambicích ani druhá dvojice pro londýnské hry. "Rozhodně bychom chtěly postoupit ze skupiny a pak bude záležet na losu, co nám padne do pavouku," řekla Klapalová, která premiérovou účast na olympiádě vnímá jako odměnu.

"Je to super, hrozně se na to těším. Jsem zvědavá, jaké to tam bude a určitě si to užijeme," prohlásila.

Klapalová: Ještě máme co zlepšovat

Už méně nadšená je z aktuální formy dvojice, která v Berlíně vyhrála jen jeden ze tří zápasů. "(Turnaj) ukázal, že máme hodně co zlepšovat a máme na čem pracovat, i když toho času moc není. Uvidíme. Budeme dělat, co se dá. Nejsme úplně v ideální formě," přiznala Klapalová.

Na olympijském písku české ženské páry doplní Přemysl Kubala s Petrem Benešem, které před odletem do Londýna čeká hlavně doléčování zdravotních šrámů, kvůli nimiž na berlínském turnaji předčasně skončili.

České barvy na OH naposledy reprezentovaly v Aténách 2004 Eva Celbová-Ryšavá se Soňou Novákovou a skončily deváté. Trojnásobnou účast na hrách měla Česká republika jen v Sydney 2000.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy