Beachvolejbalistky mají z poháru bronz a i druhou šanci hrát o Rio

25. 6. 2016 15:01
Šance pořád žije. České beachvolejbalistky získaly na Kontinentálním poháru ve Stavangeru bronz a tím i vstupenky na závěrečnou olympijskou kvalifikaci v Soči.
Markéta Sluková a Barbora Hermanová
Markéta Sluková a Barbora Hermanová | Foto: ČTK

Stavanger (Norsko) - České beachvolejbalistky vybojovaly na Kontinentálním poháru ve Stavangeru bronzové medaile a zároveň si udržely šanci startovat na olympijském turnaji v Riu. Díky třetímu místu z norského písku se zúčastní závěrečné kvalifikace v Soči za necelé dva týdny. Účast pod pěti kruhy si po finálové výhře 2:1 nad Ukrajinou vybojovaly Nizozemky, které byly v semifinále nad síly českého týmu.

Na dnešním bronzovém úspěchu se podílely obě české dvojice stejnou měrou. Nad Rakouskem zvítězily 2:0 a navíc bez ztráty setu.

Nejprve jedničky Markéta Sluková s Barborou Hermannovou zdolaly Schützenhöferovou s Plesiutschnigovou 21:19, 21:15 a následně se první výhry na tomto poháru dočkaly Kristýna Kolocová s Michalou Kvapilovou. Ty zdolaly Hanselovou se Stefanií Schwaigerovou 21:19 a 21:17.

Závěrečná olympijská kvalifikace v Soči se uskuteční od 6. do 10. července. Formát bude stejný jako nyní ve Stavangeru, čili tým budou tvořit dvě dvojice. Místo v Riu zajistí pro svou zemi dvě nejlepší družstva.

Kontinentální pohár v plážovém volejbalu, součást olympijské kvalifikace ve Stavangeru (Norsko):

Ženy - o 3. místo:

ČR - Rakousko 2:0

Sluková, Hermannová - Schützenhöferová, Plesiutschnigová 2:0 (19, 15), Kolocová, Kvapilová - S. Schwaigerová, Hanselová 2:0 (19, 17).