Maslák je v semifinále, Juška ani Šafránková neuspěli. Sedmibojařka Klučinová je po kouli patnáctá

Sport ČTK Sport, ČTK
Aktualizováno 13. 8. 2016 4:13
Na olympijských hrách v Rio de Janeiru týden po zahájení odstartovaly atletické soutěže, přičemž Eliška Klučinová a Kateřina Cachová vstoupily do sedmiboje.
Pavel Maslák (vpravo) postoupil až díky času.
Pavel Maslák (vpravo) postoupil až díky času. | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - . Běžec Pavel Maslák postoupil na olympiádě v Riu do semifinále na 400 metrů až díky času,. výkonem 45,54 sekundy si zajistil poslední ze tří míst.

Štěstí se naopak odvrátilo od dálkaře Radka Jušky, který výkonem 784 cm obsadil první nepostupovou pozici. V kvalifikaci neuspěla ani kladivářka Kateřina Šafránková, které mezi dvanáctku finalistek nestačilo 68,33 metru. Eliška Klučinová se po vrhu koulí posunula na patnácté místo sedmiboje.

Česká rekordmanka Klučinová předvedla šestý nejlepší výkon ze všech (14,41 metru) a po třech disciplínách má na kontě 2767 bodů. Naopak Kateřina Cachová po vrhu dlouhém 12,38 klesla na dvacátou pozici se součtem 2723 bodů.

Novou vedoucí závodnicí je Belgičanka Nafissata Thiamová, jež po skvělé výšce, v níž překonala 198 centimetrů, ovládla výkonem 14,91 i koulařskou část. Ziskem 3107 bodů vede před závěrečnou disciplínou prvního dne, během na 200 metrů, o 80 bodů před britskou obhájkyní zlata Jessicou Ennisovou-Hillovou. Přes 3000 bodů má na kontě ještě Akela Joneosvá z Barbadosu (3017).

Masláka od vyřazení dělily dvě setiny, za svým letošním maximem zaostal o 41 setin. V rozbězích byl nejrychlejší obhájce prvenství z Londýna Kirani James z Grenady časem 44,93. "Nebyly dneska nějak super výkony, protože nás nechali ve svolavatelně dlouho svléknuté. Postup mě těší, ale výkon vůbec ne," řekl Maslák, který loni na MS v Pekingu jen těsně do semifinále nepostoupil.

Radek Juška.
Radek Juška. | Foto: ČTK

Juška o jediný centimetr prohrál s Jamajčanem Damarem Forbesem, který skončil dvanáctý. Českého skokana odsunul mimo postup britský obhájce prvenství Greg Rutheford, který se zachraňoval po dvou přešlapech, ale senzaci odvrátil skokem dlouhým 790 cm.

"Loni jsem měl štěstí, letos dvakrát smůlu, tak snad příště," litoval Juška. Na halovém ME 2015 postoupil se štěstím do finále, v němž potom byl druhý, letos vypadl vinou druhého horšího skoku na ME v Amsterdamu.

Šafránková o více než čtyři metry zaostala za svým českým rekordem z letošního roku. V první kvalifikační skupině obsadila deváté místo a už po úvodní sérii pokusů ve skupině B měla jistotu vyřazení.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Německé automobilky dostaly miliardovou pokutu za kartelovou dohodu

Německý kartelový úřad uložil třem velkým automobilkám BMW, Volkswagen a Daimler úhrnnou pokutu 100 milionů eur (2,6 miliardy Kč). Podle jeho zjištění se spolu dohadovaly na cenách oceli, kterou kupovaly od dodavatelů, a porušily tak zákon.

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

Podnikatel Zadeh vysoudil na státu deset tisíc za přísný režim vazby. Původně chtěl statisíce

Stát musí odškodnit odsouzeného podnikatele Shahrama Abdullaha Zadeha za to, že ho 41 dní nezákonně ponechal v přísnějším režimu vazby. Ve čtvrtek o tom pravomocně rozhodl pražský městský soud, který muži přiznal 10.250 korun s úroky. Zadeh se neúspěšně domáhal celkem 410 000 korun a také veřejné omluvy od ministerstva spravedlnosti. Stát mu nicméně bude muset zaplatit také náklady soudního řízení v řádu několika desetitisíců korun.

Íránský podnikatel s českým občanstvím byl ve vazbě nejprve od března 2014 do února 2016 kvůli podezření z miliardových daňových úniků při dovozu pohonných hmot. Na svobodu se dostal díky rekordní kauci 150 milionů korun. V prosinci téhož roku však putoval do vazební cely znovu, tentokrát kvůli ovlivňování svědků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy