Asijský rekordman v běhu na 400 m dostal čtyřletý trest za doping těsně před olympiádou v Riu

ČTK ČTK
9. 8. 2016 17:45
Asijský rekordman v běhu na 400 m Jusúf Masrahi dostal čtyřletý distanc za doping. Osmý muž z loňského mistrovství světa byl krátce před startem olympijských her vyřazen z výpravy Saúdské Arábie za to, že měl v polovině června pozitivní test na EPO. Přítomnost erythropoietinu v jeho těle následně potvrdila i analýza B vzorku, kterou prováděla laboratoř v Salt Lake City. Masrahi, jehož kontinentální rekord má hodnotu 43,93, má jednadvacet dnů na odvolání.
Antidopingová kontrola.
Antidopingová kontrola. | Foto: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 3 minutami

Raketa, která v Afghánistánu zabila civilisty, byla tragickou chybou, kají se Spojené státy

Americká armáda v pátek přiznala, že její poslední bojová akce v Kábulu byla chyba. USA zaútočily 29. srpna raketou odpálenou z dronu na auto s údajnými atentátníky, ale zemřeli při tom civilisté. Americký generál Kenneth McKenzie útok označil za pochybení a přiznal, že při něm přišlo o život deset civilistů a mezi nimi sedm dětí. Podle jeho doznání nebyl zabit žádný člen Islámského státu.

"Ten útok byla tragická chyba a já se upřímně omlouvám," řekl před novináři McKenzie. Je podle něj také velmi nepravděpodobné, že auto nebo mrtví patřili k teroristům z Islámskému státu anebo přímo ohrožovali americké vojáky, kteří v té době ještě byli na kábulském letišti.

Agentura AP napsala, že Pentagon tak ustoupil od své původní obhajoby útoku. Podle ní Američané chtěli zasáhnout auto s lidmi, kteří se chystali zaútočit na letiště, kde vrcholila evakuace cizinců a domácích spojenců zahraničních misí. Jen o několik dní dříve masivní útok, k němuž se právě Islámský stát přihlásil, u letiště zabil nejméně 170 místních lidí a také 13 příslušníků a příslušnic amerických ozbrojených sil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy