Niki Lauda

FIA vyhlásila osobností roku zesnulého Laudu

Mezinárodní automobilová federace (FIA) vyhlásila osobností roku trojnásobného mistra světa formule 1 Nikiho Laudu, který v květnu v 70 letech zemřel. Legendární Rakušan působil do své smrti ve funkci šéfa dozorčí rady stáje Mercedes.

Pilot Mercedesu Lewis Hamilton na slavnostním večeru v Paříži převzal šestou trofej pro šampiona F1. Už pouze jedna mu schází k vyrovnání rekordní bilance Němce Michaela Schumachera. "Byl to zatím nejlepší rok v mé kariéře. Jsem pyšný na to, co jsme s týmem dokázali," uvedl britský jezdec, který letos vyhrál jedenáct Velkých cen a nasbíral rekordní počet bodů (413).

Nováčkem roku byl zvolen thajský pilot formule 1 Alexander Albon, který skončil v šampionátu osmý. V japonské Grand Prix mu o jedno místo unikly premiérové stupně vítězů.

Ocenění za akci roku přisoudili fanoušci Nizozemci Maxi Verstappenovi za souboj s monacký jezdcem Charlesem Leclercem z Ferrari ve Velké ceně Británie.

Laudovo tělo vystaví ve vídeňské katedrále. Pohřben bude v závodní kombinéze
Formule 1

Trojnásobný mistr světa formule 1 Niki Lauda, který zemřel v pondělí v 70 letech, bude pohřben v závodní kombinéze.
Vítězství, nebo smrt. S Laudou odchází generace pilotů F1, kteří balancovali na hraně
Formule 1

Smrt trojnásobného mistra světa Nikiho Laudy symbolicky uzavřela jednu kapitolu historie formule 1.
Svět motorismu v šoku. Zemřel trojnásobný mistr světa formule 1 Niki Lauda
1:21
Motorismus

Loni v srpnu se legendární jezdec podrobil transplantaci plic. Podle agentury APA zemřel v pondělí v rodinném kruhu.
Lauda je po transplantaci plic znovu v nemocnici, ohrožuje ho chřipka
Formule 1

Pět měsíců po transplantaci plic musel trojnásobný mistr světa formule 1 Niki Lauda znovu do nemocnice
Lauda po transplantaci plic slíbil, že se brzy vrátí do kolotoče F1
Formule 1

Trojnásobný mistr světa Niki Lauda v prvním oficiálním vyjádření po srpnové transplantaci plic slíbil, že se brzy vrátí do kolotoče formule 1.
Lauda se zotavuje. Nevydrží bez závodů, kouká na ně aspoň v televizi
Formule 1

Devětašedesátiletý šéf dozorčí rady týmu F1 Mercedes Niki Lauda se transplantaci plic podrobil 2. srpna a byl poté ve velmi vážném stavu.
Lauda je po transplantaci při vědomí a už samostatně dýchá
Formule 1

Motoristická legenda Niki Lauda se po transplantaci plic úspěšně zotavuje
Lauda se zotavuje z transplantace plic. Není to závod, ví druhý ze šéfů Mercedesu Wolff
Formule 1

Niki Lauda absolvoval už třetí transplantaci. Po dvou ledvinách nyní přišly na řadu nemocné plíce.
Legenda formule 1 Lauda se podrobil transplantaci plic, stále bojuje o život
Formule 1

Bývalému rakouskému pilotovi vozů formule 1 překazilo dovolenou na Ibize vážné onemocnění.
"Dělají to schválně, nebo jsou tak hloupí?" Mercedes kritizuje útoky Ferrari, jeho piloti se brání
Formule 1

Letošní soupeření Mercedesu a Ferrari je velmi vyrovnané.
Šampion Hamilton se zbavil běsů jménem Nicole a Nico. Letos závodí tak dobře jako nikdy předtím
Motorismus

Hamilton se zbavil běsů jménem Nicole a Nico. Letos závodí tak dobře jako nikdy předtím.
Lauda před 40 lety získal titul. Tam, kde skončili Rivalové, začala cesta "Krysy" mezi nesmrtelné
Formule 1

Od děsivé havárie, při níž Niki Lauda málem uhořel, po zisk dalšího titulu mistra světa formule 1 uplynulo jen 427 dní.
Vettel chce pod singapurskými světly vzít Hamiltonovi vedení v šampionátu
Formule 1

Sebastian Vettel vyhrál v Singapuru čtyři z devíti dosud pořádaných Grand Prix formule 1.
Tři roky neporažený Mercedes budou i další sezony vést Wolff s Laudou
Formule 1

Týmu formule 1 Mercedes bude minimálně do roku 2020 dál šéfovat duo Toto Wolff, Niki Lauda. Oba Rakušané podepsali se stájí nový kontrakt, jehož…
Mercedes hledá pilota F1 také inzerátem. Novým favoritem je Bottas
Formule 1

Šéfové týmu F1 Mercedes mají těžký úkol: nahradit letošního mistra světa. V prosinci je výběr volných pilotů omezený, hvězdy jsou dávno pod smlouvou.
Začíná show "Mercedes hledá superstar". Uvolnil Rosberg místo pro životní šanci mladíka Werhleina?
Formule 1

Místo v Mercedesu náhle uvolněné Nicem Rosbergem láká téměř všechny hvězdy formule 1. Rozhodování ale omezují smlouvy pilotů u svých stájí.