Lauda se zotavuje. Nevydrží bez závodů, kouká na ně aspoň v televizi

ČTK ČTK
15. 9. 2018 15:11
Devětašedesátiletý šéf dozorčí rady týmu F1 Mercedes Niki Lauda se transplantaci plic podrobil 2. srpna a byl poté ve velmi vážném stavu.
Niki Lauda.
Niki Lauda. | Foto: Daimler Media

Vídeň - Zdravotní stav trojnásobného mistra světa formule 1 Nikiho Laudy po transplantaci plic se nadále zlepšuje. Zhruba šest týdnů po akutním zákroku ve Vídni má slavný Rakušan před sebou ještě dlouhou rekonvalescenci, ale podle jeho bratra už mimo jiné telefonuje a sleduje v televizi automobilové závody.

"Díky bohu je mu zase podstatně lépe," řekl Florian Lauda rakouské televizi ORF. "Také jeho žena Birgit je šťastná, že mu je zase relativně dobře. Čeká ho samozřejmě ještě fyzioterapie a všechno možné, tak rychle to zase nebude, jako to bylo dřív. Ale to přijde, chce to holt čas," řekl Laudův sourozenec, který legendárnímu jezdci v roce 1997 poskytl vlastní ledvinu.

Devětašedesátiletý šéf dozorčí rady týmu F1 Mercedes Niki Lauda se transplantaci plic podrobil 2. srpna a byl poté ve velmi vážném stavu. Podle bratra se na úspěšném zotavovacím procesu projevuje jeho zarputilá povaha. "V těžkých situacích se dokáže maximálně koncentrovat na to, aby nastalo lepšení. Tím je ostatně známý," dodal Florian Lauda.

 

Právě se děje

Další zprávy