Nervozita? Už máme něco odehráno, říká talentovaný znojemský bek Šulák

Lukáš Caha Lukáš Caha
4. 4. 2016 9:59
O nedělním vítězství Orlů rozhodl devět minut před koncem svojí brankou mladý talentovaný bek Libor Šulák. Znojmo tak srovnalo finálovou sérii se Salcburkem.
Libor Šulák přišel do Znojma z Růžičkova Chomutova
Libor Šulák přišel do Znojma z Růžičkova Chomutova | Foto: Rostislav Pfeffer

Znojmo - Orli mohou být po dvou finálových zápasech EBEL ligy spokojeni. Série se Salcburkem v neděli před vyprodanou arénou vyrovnali na 1:1.

O vítězství Jihomoravanů rozhodl devět minut před koncem nadějný třiadvacetiletý obránce Libor Šulák, jenž za svůj um získal i cenu pro Mladou hvězdu soutěže.

"To utkání mělo podobný průběh jako v pátek v Salcburku," řekl Šulák v rozhovoru po zápase. "Dostat doma tři góly ve finále je hodně, ale zlepšili jsme důraz a více čistili prostor před brankou a střední pásmo. To rozhodovalo."

Opět jste prohrávali o dvě branky. Co jste si říkali za stavu 1:3?
Snažili jsme se hrát stále aktivně, napadat jedním hráčem a beci aby zavírali mantinely. Nechtěli jsme jen čekat na chybu soupeře.

Nemůže za ty začátky nervozita z finále?
To si nemyslím. Už máme něco odehráno, hlavně ti starší kluci. Nyní to dopadlo s dobrým koncem pro nás.

Salcburk se často prosazuje po závaru před gólmanem. Dají se tyto situace nějak řešit?
Dají, ale někdy to vyjde naopak na škodu gólmanovi, když se tam strkáte s tím protihráčem. Nejlepší by bylo chytat puky dříve, než dojdou k brance nebo je nechat brankáři.

Dával jste vítězný gól. Jak jste tu situaci viděl?
Ondra Šedivý vyjel zpoza branky, rozhodl se vystřelit na branku, ale puk se odrazil ke mně, tak jsem do toho praštil bekhendem a skončilo to za gólmanem.

Snažíte se jako obránce chodit hodně před branku?
Hodně ne, ale snažím se přečíslit ten prostor a chytat odražené kotouče.

Salcburk má v týmu spoustu cizinců…
To tak vůbec nebereme. Na ledě jsme si všichni rovni a rozhodují maličkosti, chyby. Ty emoce k tomu patří.

Jak vás pohltila atmosféra?
Byl plný dům. Má to náboj finále a oproti základní části to bylo znát.

Jak byste porovnal Salcburk s Lincem a Dornbirnem?
Je to jiný hokej. Salcburk má šikovné útočníky, kteří udrží puk v pásmu a vyhoví si. Nemají tam zrovna urostlé hráče, takže se snaží kombinovat a házet puky na branku. V tom je to těžké. Dornbirn hrál aktivněji a napadal nás do těla. S Lincem to bylo podobné.