MŠK Žilina

Fotbalová Žilina ukončila po třech měsících proces likvidace

Fotbalový klub MŠK Žilina zrušil k dnešnímu dni likvidaci, do které se dostal na konci března. Sedminásobný slovenský mistr tak bude pokračovat od 1. července ve stejném stavu, v jakém byl před vstupem do likvidace.

Žilina zároveň dostala licenci pro příští ročník ligové sezony. Tu stávající dohrává klub s juniory, poté co v březnu rozdal výpovědi 17 profesionálním fotbalistům A-týmu, kteří údajně odmítli přistoupit na výrazné snížení platu v souvislosti s koronavirovou krizí.

Důvodem zrušení likvidace k dnešnímu dni je podle serveru šport.sk fakt, že 30. červen je posledním dnem pro podávání výsledků licenčních řízení na UEFA. Žilina je v tabulce slovenské ligy druhá za již jistým mistrem Slovanem Bratislava.

Podle šport.sk je nyní možné, že si budou propuštění hráči nárokovat finanční kompenzaci za ukončení smluv krátce po přechodu do likvidace. Jediný Čech v týmu, obránce Filip Kaša, následně zamířil jako volný hráč se Slovákem Miroslavem Káčerem do Plzně. Dosavadní brankářská jednička Žiliny Dominik Holec zase od příští sezony posílí Spartu.

Zdroj: ČTK

Žilina s mladíky z akademie oddálila mistrovské oslavy Slovanu

Fotbalisté Žiliny porazili v 1. kole nadstavbové skupiny o titul ve slovenské lize 2:1 Trnavu a oddálili mistrovské oslavy Slovanu Bratislava. Ten má i tak obhajobu titulu na dosah, čtyři kola před koncem vede před Žilinou o deset bodů.

Žilina na konci března v reakci na přerušení soutěže kvůli pandemii koronaviru rozdala výpovědi většině členů A-týmu včetně českého obránce Filipa Kaši a v prvním duelu po pauze nastoupila s mladíky z akademie. Skóre otevřel už 5. minutě jednadvacetiletý Dávid Ďuriš, a i když pět minut po přestávce srovnal trnavský Yusuf Bamidele a na Slovanu v té době mohli slavit, v 65. minutě rozhodl o výhře Žiliny devatenáctiletý Ján Bernát.

V sobotu se první dva týmy tabulky střetnou ve šlágru kola a bratislavskému mužstvu bude k obhajobě titulu stačit remíza.

Slovenská fotbalová liga - 1. kolo nadstavby:

Skupina o titul:

Žilina - Trnava 2:1 (5. Ďuriš, 65. Bernát - 50. Bamidele).

Zdroj: ČTK

Plzeň posílili Kaša a Káčer ze Žiliny

Fotbalisty Plzně posílili obránce Filip Kaša a slovenský středopolař Miroslav Káčer. Oba získala Viktoria jako volné hráče ze Žiliny a podepsala s nimi smlouvy na tři roky. Západočeský klub o tom informoval na svém webu.

Oba hráči na konci března dostali výpověď v Žilině, která je kvůli koronavirové krizi v likvidaci. Existuje teoretická možnost, že by za Plzeň mohli nastoupit ještě v této sezoně, pokud se znovu rozehraje, je to však nepravděpodobné.

Káčera i Kašu v minulosti vedl v Žilině současný plzeňský trenér Adrián Guľa a v sezoně 2016/17 společně slavili mistrovský titul. "Zareagovali jsme na situaci, která nastala v Žilině. Jsem rád, že můžeme v našem kádru přivítat hned dva nesmírně kvalitní fotbalisty. Jak Miro Káčer, tak Filip Kaša patřili k oporám týmu a velmi dobře je ze společného působení zná i trenér Adrián Guľa. I to byl důležitý faktor během jednání. Věřím, že oba budou přínosem a posilami pro náš již tak velmi kvalitní kádr," uvedl generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Pokračovat