41. Doležal
45+1 Považanec
90. Martinec
75. Jibril

Vítejte u online přenosu z úvodního utkání 4. předkola Evropské konferenční ligy mezi Jabloncem a Žilinou. Zápas začíná ve čtvrtek 19.8. ve 20:00.

Úvodní sestavy:

Jablonec: Hanuš - Holík, Kubista, Zelený, Krob - Pleštil, Housa, Považanec, Kratochvíl, Pilař - Doležal (C)

Náhradníci: Hrubý, Vajner - Čvančara, Hübschman, Malínský, Martinec, Smejkal, Surzyn, Štěpánek, Vaníček

Žilina: Petráš - Rusnák, Minárik (C), Kiwior, Anang  - Gono, Fazlagić, Bichakchjan - Kaprálik, Jibril, Ďuriš

Náhradníci: Belko, Teplan - Goljan, Jambor, Kopas, Myslovič, Nemčík, Slebodník, Sluka, Suľa

Jablonec sice začal ligový ročník vítězně, když gólem v samotném závěru porazil silný Baník, ale od té doby čeká na výhru v celkovém součtu již pět duelů. V těch ligových zaznamenal domácí remízu 2:2 s Bohemians a porážku 1:0 na půdě Teplic.

Severočechům se nepovedlo ani 3. předkolo Evropské ligy, když v prvním střetnutí prohrál na domácím hřišti 4:2 proti Celticu a skotský celek svůj postup potvrdil i v odvetě, ve které zvítězil 1:0.

Patrik Haitl a Miloš Kratochvíl
Patrik Haitl a Miloš Kratochvíl | Foto: ČTK

Žilina měla velmi povedený start do slovenské nejvyšší soutěže. Ze třech duelů si připsala 9 bodů, za výhry se Seredí, Zlatými Moravcemi a Pohroním. V posledním kole ovšem padla 2:1 na půdě Liptovského Mikuláše.

V kvalifikaci na EKL se jí rovněž daří dobře. V prvním předkole po výsledcích 5:1 a 1:2 postoupila přes Dila Gori a poté vyřadila díky výhře 3:1 a remíze 2:2 kyperský Apollon. Ve třetí fázi poté vyprovodila ze hry kazašský Tobol, který porazila 1:0 a 5:0. Poslední překážky pro slovenský celek je tak tým Petra Rady.

Jablonec se nenachází úplně v ideálním rozpoložení, ale trenér Petr Rada neztrácí víru…

1.

Utkání právě začalo.

1.

Domácí se snažili v úvodu překonat soupeře rychlou narážečkou před pokutovým územím, ale souhra Jablonce nebyla přesná.

2.

Jablonec začal aktivně a Pilař s Houskou se snažili ohrozit bránu Žiliny. Hostující obrana však pokusy domácích zablokovala.

2.

Následně podnikla zajímavý rychlý brejk Žilina, nicméně přihrávka z levé strany před bránu byla sražená na roh.

3.

Po něm jsme se dočkali první větší šance. Kiwiorovi dopadl centr přesně na hlavu, ovšem hostující hráče z prostoru mezi malým vápnem a penaltou trefil jen rukavice Hanuše.

4.

Také Jablonec se v úvodu duelu dočká rohového kopu a veškeré dění se stěhuje před bránu hostů.

5.

Jablonečtí jej rozehráli nakrátko, nicméně Považancova střílená nabídka letěla nad bránu slovenského celku.

6.

Holík se poté snažil odcentrovat z pravé strany, ale žilinští hráči jej dokázali zastavit.

7.

Martin Doležal mohl také otevřít skóre. Domácí kapitán si na přední tyči našel povedený centr Pleštila z pravé strany, ale zakončení nebylo z kategorie přesných.

8.

Gono to nyní zkusil z velké dálky, ale tato rána nemohla Hanuše nikterak vylekat. Balón totiž mířil vysoko nad.

9.

Gono poté fauloval na vlastní půlce a je tady standardka pro Jablonec.

10.

Jablonec dává gól! Nyní to již domácím vyšlo a na Střelnici propuká velká radost. Centr z přímého kopu již mohl hlavou v dobré pozici zakončit Pilař, ale míč netrefil ideálně. Ten se od něj odrazil k MILOŠI KRATOCHVÍLOVI, jenž těžkým kopem propálil Petráše.

12.

Jablonec pokračuje v aktivitě směrem vpřed, ale s vysokým napadáním si Žilina se štěstím poradila.

14.

Holík si dobře počkal na Ďuriše a vytlačil svého protivníka dál od brány. Hosté to poté zkusili po pravé straně, ale zpětná přihrávka nebyla přesná.

15.

Pilař ukázal, že jeho rychlost je stále velkou výhodou a na levé straně přesprintoval svého soupeře. Tuto akci ovšem nepodpořil přesným centrem.

16.

Martin Doležal se dokázal protlačit k míči po centru Kroba, ale jeho koníček o zem hlavou šel přímo do náruče Petráše.

17.

Zelený nyní zabrnkal na nervy fanoušků, ale jeho riskantní rozehrávku hosté nedokázali využít k vytvoření šance.

18.

Kaprálik skvěle udržel míč na trávníku, ale poté se mu balón v rychlosti zapletl a jablonečtí jej stačili odkopnout do zámezí.

19.

Šošoni posléze podnikli rychlý brejk, ale oblouček za obranu si pohlídal Zelený, který ukončit akci hostů.

20.

Žilina po slabším úvodu přidala na aktivitě a kombinuje na polovině Jablonce. Krob následně musel na zadní tyči odvracet centr směřující na Kaprálika.

21.

Gono se dobře obtočil kolem svého strážce a navedl si míč na střelu. Rána mu ale nesedla a balón minul Hanušovu bránu o řádný kus.

23.

Jablonec dává gól! Domácí přečkali menší tlak soupeře a následně udeřili podruhé. Z levé strany přilétla na přední tyč přesná přihrávka Kroba, kterou MILOŠ KRATOCHVÍL špičkou kopačky nasměroval za zády špatně postaveného Hanuše.

25.

Bičachčjan si dobře zpracoval dlouhý míč a rozhodl se zakončit z pětadvaceti metrů. Prudký pokus však končí v poslední řadě tribuny za bránou Jablonce.

26.

Kubista si v souboji s Jibrilem pomohl rukama, ale hlavní rozhodčí nechal hru plynout.

27.

Velmi dobrý průnik Kiwiora, před kterým se domácí hráči rozestoupili. Rána slovenského hráče, ale končí v náručí Hanuše.

28.

Kratochvíl si chytře naběhl za beky Žiliny, ale jeho zpětná přihrávka z levé strany šestnáctky byla pro Pilaře příliš krátká.

30.

Dominik Pleštil po odehrání míče dohrál u střídaček svého soka a od sudího vidí zcela správně žlutou kartu.

32.

Jablonec se po rohovém kopu dostal k hlavičce, kterou Kiwior zastavil rukou. Sudí však i přes protesty Jablonce penaltu nepíská.

32.

Václav Pilař je navíc potrestán žlutým kartónkem za své nemístné poznámky.

33.

Hosté se posléze odhodlali k další ráně ze střední vzdálenosti, ale i v tomto případě byla jablonecká brána příliš malá.

34.

Houska velmi dobře vysunul na levou stranu vápna Pilaře, který se rozhodl vypálit z velkého úhlu. Jeho pokus ale Petráš vyrazil.

35.

Václav Pilař to posléze zkusil i technicky. Z hranice pokutového území kroutil míč na zadní tyč, ale tu ke smůle domácích těsně minul.

37.

Jablonec dobrým napadáním dostal hosty pod tlak a po nepříjemném odrazu odkopával do bezpečí Petráš.

38.

Domácí dobře zakombinovali na půlce Žiliny a Krob měl dostatek času k centru z levé strany. Jeho pokus se mu však nevyvedl, ale Jablonec zůstane u míče i nadále.

39.

Houska poté rozehrával další roh, ale Petráš míč dokázal vyboxovat. Následně z voleje pálil Pilař, ale zařízení Žiliny minul.

40.

Bičachčjan v souboji zasáhl Housku loktem do obličeje a i v tomto případě přichází od sudího žlutý trest.

41.

Jablonec dává gól! Tak to je opravdu fantastický poločas z domácí strany. Žilina si před vápnem zahrávala a přišla o míč. Po rychlé přihrávce Pleštila se z první opřel do míče MARTIN DOLEŽAL, který ranou na zadní tyč prostřelil Petráše.

43.

Pleštil teď nemohl pokračovat za míčem, jelikož mu byl odmáván a odpískán ofsajd.

44.

Zelený si počíhal na dlouhý nákop hostů a chladnokrevně hlavou poslal míč do rukavic Hanuše.

45.

Houska se dloubáčkem za obranu pokusil najít své kolegy, ale ti za jeho delším pasem ani neběželi a bude se tak kopat od brány Žiliny.

45+1

Jablonec dává gól! Katastrofální půle z pohledu hostů podepsali domácí čtvrtým gólem. JAKUB POVAŽANEC vypálil z hranice vápna a na jeho dvakrát tečovanou ránu nestačil Petráš zareagovat a Severočeši se tak radují počtvrté.

45+1

Skončil první poločas.

Je za námi první půle a Jablonec v ní udělal velký krok k postupu. Hned v 10. minutě se z těžké pozice prosadil Miloš Kratochvíl a stejný hráč se z druhého gólu radoval také ve 23. minutě. Jablonec posléze pokračoval v aktivní hře, za což mu byl odměnou třetí gól, který po chybě hostů vstřelil Martin Doležal. Katastrofální poločas Žiliny ještě podtrhl v nastavení Jakub Považanec, jehož dvakrát tečovaná rána zaplula do sítě. Svěřenci Petra Rady si tak do kabin odnáší pohodlný náskok 4:0.

46.

Začal druhý poločas.

46.

Hosté udělali do druhé půle dvě změny. Kaprálika nahradil Sluka a Gono přepustil místo Slebodníkovi.

48.

Krob čistým a tvrdým skluzem poslal k zemi Rusnáka, což ocenili domácí fanoušci.

49.

Sluka se krátce po svém nástupu na hřiště dočkal žluté karty. Uviděl ji za stáhnutí Pleštila po ztrátě míče.

50.

Domácí posléze rozehrávali rohový kop, který ale Žilina zneškodnila a dostala balón pryč ze šestnáctky.

51.

Po sérii tvrdších soubojů je potrestán ten poslední. Anang za faul na Pilaře uviděl žlutou kartu.

53.

Zelený si dovolil kličku u rohového praporku a riskantní přihrávku na střed hřiště. Domácí stoper má dnes zdravé sebevědomí hodně vysoko.

54.

Jablonec rychle rozehrál aut a následovala přihrávka z levé strany před bránu. Tu ale hosté odvrátili.

54.

Pleštil se posléze prosadil ke sraženému centru, ale zády k bráně dokázal zakončit jen do Petráše.

55.

Václav Pilař opět dobře prokličkoval po levé straně a dokázal odcentrovat. Vysoká nabídka ale nenašla adresáta.

55.

Miloš Kratochvíl mohl završit hattrick. Jablonecký fotbalista se dostal po odraženém míči ke střele, avšak jeho volej Petráš stačil vyrazit.

57.

Slebodník sáhl rukou po Kratochvílovi a hlavní rozhodčí píská ve prospěch domácího celku.

58.

Další zajímavý centr domácích vyškrábl Petráš a po chvíli se píská faul na Ananga ve středovém kruhu.

59.

Kiwior přitáhl svou přihrávku na Rusnáka, ale ten prudký míč nedokázal zpracovat a následovat bude odkop v podání Hanuše.

60.

Akce Žiliny je přerušena. Pomezní rozhodčí viděl těsný ofsajd a rozehrávku si vezme na starost brankář Hanuš.

61.

Dominik Pleštil se natahoval na centr z levé strany, ale na zadní tyči na balón nedosáhl.

62.

Petráš pod tlakem zasekl sprintujícího Doležala a posléze přesně rozehrál na kopačky svých kolegů.

62.

David Houska posléze napřáhl k zajímavé ráně, kterou ale Petráš vyrazil mimo. Následuje roh Jablonce.

63.

Žilina mohla po hodině hry korigovat stav. Rychlý brejk hostů zakončoval z pravé strany vápna Rusnák, jehož křižná rána jen těsně minula zadní tyč.

65.

Žilina si tento zápas komplikuje sama. Další riskantní rozehrávku domácí vystihli a Pilař připravil z levé strany šestnáctky zpětnou přihrávkou gólovku pro Kratochvíla. Ten mohl zakončovat do poloodkryté brány, ale zadní tyč těsně minul.

66.

Bičachčjan vlétl do souboje jako vítr a byl faulován. Nebezpečná standardka pro hosty z dvaceti metrů.

67.

Bičachčjan však z přímého kopu trefil jen dobře postavenou zeď a Jablonec se i nyní dokázal ubránit.

68.

Doležal udržel míč po nákopu Hanuše, počkal na své kolegy a do kombinace zapojil naběhnuvšího Václava Pilaře.

69.

Pilař posléze nacentroval přesně na hlavu Doležala, ale ten v tísni nezamířil přesně.

70.

Libor Holík nestačil v souboji na Ďuriše a stáhl jej k zemi. Pro domácího hráče přichází zasloužená žlutá karta.

71.

Kubista vyskočil nejvýše na centr Bičachčjana a po menším závaru se Jablonec dokázal osvobodit.

72.

Ďuriš si velmi dobře narazil s Jibrilem a po Rusnákově pasu pálil zpoza vápna Anang. Rána mu však vůbec nesedla a míč letěl vysoko nad.

73.

Žilina v posledních minutách tlačí svého soka, ale jablonečtí hráči se zatím brání velmi dobře.

75.

Žilina dává gól! Hosté jsou za svou aktivní hru odměněni a snižují na rozdíl tří branek. Minárik dobře naznačil zakončení, ale poté míč předal na TAOFIQA JIBRILA, jenž dostal ve vápně moře prostoru  a nekompromisně zavěsil míč pod břevno.

76.

Dominik Pleštil je poté stažen ze hry a na plac jde Tomáš Malínský.

76.

Fazlagič tvrdě dojel svého soka na útočné polovině a i nyní přichází žlutý kartónek.

77.

Martin Doležal mohl vrátit domácím čtyřbrankový náskok. Domácí kapitán si dobře naběhl ve vápně, ale z jeho pravé strany minul.

79.

Václav Pilař má pro dnešek odpracováno, stejně jako Miloš Kratochvíl. Zbytek duelu odehraje Smejkal a Martinec.

80.

Dvojstřídání připravili i hosté. Dolů jde Jibril s Ďurišem, místo kterých nastupují Jambor a Goljan.

81.

Rusnák si nepohlídal své postavení a pomezní rozhodčí mává další ofsajd Žiliny.

82.

Jablonec to zkoušel po pravé straně, ale Holík nepřihrál přesně na pět metrů. Aut pro Žilinu.

83.

Malínský byl dobře zakřižován hostujícím stoperem a Žilina může podniknout další útočnou akci.

84.

Martin Doležal pouští do hry Čvančaru a na zbytek minut se podívá na plac Tomáš Hübschman, který nahradil Považance.

85.

Rusnák se ocitl v další ofsajdovém postavení a následně zakopl nesmyslně míč do vzduchu. Sudí jeho vzteklé gesto ocenil žlutou kartou.

87.

Zelený skvěle vyvezl míč a předal jej Houskovi. Ten si těžký míč zpracoval a Kiwior si svým odkopem málem dal vlastní gól. Roh pro Jablonec.

88.

Krob poté výborně nacentroval na Martince, který ve vyložené pozici trefil Anangam od nějž se balón odrazil těsně mimo.

89.

I po dalším rohu se domácím povedlo zakončit, avšak Zelený poslal balón jen na tribunu.

90.

Jablonec dává gól! Domácí si v nastavení berou zpět čtyřbrankový náskok, což je velmi důležité vzhledem k odvetě. Na centr Krob si na malém vápně naskočil JAKUB MARTINEC, jenž prudkou hlavičkou nedal Petrášovi žádnou šanci.

90+2

Fazlagič trochu frustrovaně vletěl do zakončení a souboje s Martincem. Míč letěl hodně mimo a domácí hráč dostal naloženo od cesty a jen těžce se zvedá z trávníku.

90+3

Utkání právě skončilo.

Je dobojováno a po dnešním večeru je Jablonec jednou nohou v základní skupině EKL: Domácí se dostali do vedení hned v 10. minutě, když se z těžké pozice prosadil Miloš Kratochvíl. Stejný hráč se šikovným zakončením prosadil i v 23. minutě a domácí vedli 2:0. To však z jejich pohledu nebylo vše. Ve 41. minutě skóroval Martin Doležal a v nastavení první půle také Jakub Považanec.

Po pauze se snažili oba celky o vstřelení další branky, ale po několika šancích se ujala gólová rána Taofiqa Jibrila ze 71. minuty. Nadějný výsledek Jablonce ještě v nastavení podpořil Jakub Martinec, který vrátil domácím v nastavení po rohovém kopu čtyřbrankový náskok. Severočeši díky výhře 5:1 nakročili za postupem.

Z mé strany je to vše. Přeji dobrou noc a u dalších on-line přenosů na počtenou.