MS v hokeji 2020

Mistrovství světa v hokeji 2020 je už 84. světovým hokejovým šampionátem v ledním hokeji. Šampionát se koná od 8. do 24. května 2020.

Pořadatelem MS v hokeji v roce 2020 je Švýcarko, bude se hrát  na stadionech v Curychu a Lausanne.

V rámci MS v hokeji se klasicky utká 16 družstev ve skupinách A a B, které celkově sehrají 64 zápasů.

Češi pro ročník 2020 spadají do skupiny A, která odehraje zápasy v Lausanne. První zápas český hokejový tým čeká proti Švédsku a startuje 8. května 2020 od 20:20.

Příští hokejové MS ve Švýcarsku nebude, pořadatelství zůstane Minsku a Rize

Švýcarsko, které přišlo kvůli pandemii koronaviru o pořádání hokejového mistrovství světa, nebude usilovat o jeho zorganizování v roce 2021. Nejbližší šampionát se tak uskuteční podle plánu na jaře příštího roku v Bělorusku a Lotyšsku.

Švýcarský svaz se vzdal myšlenky na možné přeložení MS o rok kvůli ekonomickým rizikům. "Po dlouhých diskusích v uplynulých týdnech jsme museli uznat, že není reálné, abychom příští rok světový šampionát pořádali," uvedl šéf švýcarského hokeje Michael Rindlisbacher.

"Nikdo nedokáže říct, jak na tom budou sponzoři a zda by mohli přispět stejně jako letos. Navíc v současné situaci nebude možné mistrovství světa 2021 pojistit," podotkl. Organizační výbor proto bude nejpozději v červnu rozpuštěn.

Případné ztráty za zrušení letošního MS budou Švýcaři teprve řešit, akci však měli pojištěnou. "Musíme počkat na konečné rozhodnutí pojišťovny. Předpokládáme, že žádnou přímou finanční ztrátu neutrpíme," řekl Rindlisbacher s tím, že hokej přijde o plánovaný zisk, který chtěl použít na podporu mládeže.

Pokračovat