Za Williams budou i za rok jezdit Rosberg a Nakadžima

Sport Sport, Red Spo
2. 10. 2008 15:45
Williams zatím letos získal 26 bodů
Williams
Williams | Foto: Reuters

Praha - Nico Rosberg a Kazuki Nakadžima budou nadále jezdit v barvách Williamsu. Tato stáj formule jedna ve čtvrtek potvrdila, že s dosavadní dvojicí počítá i v příštím roce.

"Jsem spokojený s tím, že v roce 2009 můžeme pokračovat v tomto složení," prohlásil šéf týmu Frank Williams.

Stáj se základnou ve Velké Británii letos zatím získala 26 bodů, což ji společně s Red Bullem řadí na sedmé místo v Poháru konstruktérů. Jednička Rosberg je se sedmnácti body dvanáctý, Nakadžima má bodů devět a patří mu patnáctá příčka.

"Nico Rosberg patří mezi nejtalentovanější piloty a Kazuki Nakadžima se stále zlepšuje," vysvětlil šestašedesátiletý Williams.

Další Němec Nico Hulkenberg obsadí pozici testovacího jezdce.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy