Mimořádná zpráva

Neporažený Vršecký zvládl i úzké uličky a kráčí vstříc třetímu čínskému titulu

rav rav
10. 10. 2018 18:27
David Vršecký vyhrál po úvodním podniku také obě jízdy v ulicích Wu-chanu a je blízko třetího titulu čínského mistra tahačů na okruzích.
David Vršecký v Číně.
David Vršecký v Číně. | Foto: Buggyra

Wu-chan - David Vršecký je už jen kousek od čínsého hattricku. O víkendu v ulicích Wu-chanu vyhrál obhájce titulu z předchozích dvou sezon další dva závody národního šampionátu tahačů na okruzích a suverénně vede. Navíc jeho čínský týmový kolega Kung Pin dojel dvakrát druhý. 

Číňané připravili pro tahače velmi netradiční trať - městský okruh. "Bylo to hodně, hodně zajímavé. Šlo o městský okruh, takže jsme jezdili v úzkých uličkách. To pro mě byla premiéra," líčil dvojnásobný mistr Evropy své dojmy z čínského okruhu. "Trať je obehnána betonovými zdmi a do zatáček tak nebylo skoro vůbec vidět. Kdyby se za rohem něco přihodilo, je téměř nemožné se tomu vyhnout."

Vršecký ovládl jak kvalifikaci, tak i první závod . "Dnešek se nám hodně povedl. První místo v měřeném tréninku jsem přetavil ve vítězství v úvodním závodě," komentoval pilot Buggyry první závodní den.

Organizátoři ve druhém závodě na rozdíl od dosavadních zvyků ponechali startovní rošt podle výsledků první jízdy. Vršecký byl i v něm nejrychlejší a dojel si pro další vítězství.

"Do závodu jsem odstartoval z prvního místa. Ve druhém kole se přede mě dostal můj týmový parťák, ale dokázal jsem znovu předjet. Jsem spokojený. Upevnil jsem si první místo v jednotlivcích a zároveň s Kung Pinem vedeme i v týmech," glosoval současný šéfkonstruktér roudnického týmu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 20 minutami

Ekonomika Evropské unie vzrostla o 1,9 procenta, nejmenší nezaměstnanost je v Česku

Ekonomika Evropské unie ve druhém čtvrtletí vzrostla o 1,9 procenta, a zotavila se tak z poklesu 0,1 procenta v prvním kvartálu, za kterým stály negativní dopady šíření koronaviru. Ve svém prvním rychlém odhadu to oznámil statistický úřad Eurostat.

V EU také druhý měsíc v řadě ubylo lidí bez práce. Míra nezaměstnanosti dosáhla v červnu 7,1 procenta, zatímco v květnu činila 7,3 procenta. Poprvé po roce je nezaměstnanost nižší než ve stejném měsíci minulého roku, kdy v době prudkého růstu za první vlny pandemie dosáhla 7,3 procenta. Nejmenší nezaměstnanost je v Česku, kde klesla na 2,8 procenta.

Míra inflace v eurozóně dosáhla v červenci 2,2 procenta a po mírném červnovém zpomalení se vrátila k růstu z předchozích měsíců. V červnu ceny meziročně vzrostly o 1,9 procenta. Údaje za celou Evropskou unii odhad neobsahuje, úřad je zveřejní v polovině srpna. Evropská centrální banka v polovině července oznámila, že inflační cíl zvedá na dvě procenta. Analytici přitom počítají s tím, že i tuto metu letos růst cen překoná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy