Cíl splněn. Lacko si po náročné sezoně zajistil titul vicemistra Evropy

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 7. 10. 2018 17:22
Po loňském titulu si Adam Lacko ve španělské Jaramě vybojoval celkově druhé místo mezi nejlepšími evropskými piloty závodních tahačů.
Adam Lacko v Buggyře na závodě ME tahačů v Jaramě 2018
Adam Lacko v Buggyře na závodě ME tahačů v Jaramě 2018 | Foto: Buggyra

Jarama (Od našeho zvláštního zpravodaje) - Adam Lacko si hned v prvním nedělním závodě zajistil titul vicemistra Evropy v závodech tahačů na okruzích. Loňský šampion dojel v Jaramě třetí hned za svým pronásledovatelem Antoniem Albacetem, čímž si zajistil dostatečný náskok

"Vzhledem k průběhu letošní sezony, která byla poznamenána velkými zdravotními problémy, je pro mě tohle druhé místo na úrovni loňského titulu," řekl Lacko českým novinářům přímo v dějišti závodu.

Cesta ke stříbrné pojistce byla relativně klidná. Lacko startoval ze třetího místa na startovním roštu a tuto příčku si držel celých dvanáct kol za Albacetem a v čele jezdícím jistým letošním šampionem Jochenem Hahnem. Právě s německým veteránem, se už tři roky střídají na evropském truckovém trůnu.

"Byl jsem v klidu, zvlášť když vypadl za mnou jedoucí nebezpečný Maďar Kiss. Kiss. Věděl jsem, že mě může předjet i Sascha Lenz a i na čtvrtém místě  pořád budu mít jistotu," uvedl 34letý pilot. Kissův výpadek zajistil roudnické Buggyře definitivně třetí místo v hodnocení týmů.

V závěrečném závodě s otočeným pořadím osmičky jezdců na startu byl Lacko pátý. Jeho týmový kolega Oly Janes z Británie obsadil celkové třetí místo v Grammer Cupu, což je soutěž nováčků a pilotů, kteří se v předchozích sezonách pravidelně nejezdil v top 10.

Závody ME tahačů v Jaramě (Španělsko):

Třetí závod: 1. Hahn (Něm./Iveco) 23:41,392, 2. Albacete (Šp./MAN) -1,015, 3. Lacko (ČR/Buggyra) -8,657.

Čtvrtý závod: 1. Reinert (Něm./MAN) 24:04,584, 2. Rodrigues (Portug./MAN) -0,376, 3. Halmová (Něm./Iveco) -2,255, …5. Lacko -3,716.

Konečné pořadí: 1. Hahn 387, 2. Lacko 266, 3. Albacete 249.

Hodnocení týmů: 1. Iveco Magirus 613, 2. Reinert Adventure 442, 3. Buggyra Racing 311.

Lacko v Jaramě úspěšně završil boj o evropské stříbro | Video: BUGGYRA brand

před 27 minutami

Vaclík pomohl Seville k výhře nad Levante čistým kontem

Fotbalisté Sevilly zvítězili v utkání 9. kola španělské ligy nad Levante 1:0. Čistým kontem k tomu přispěl český brankář Tomáš Vaclík.

Jediný gól utkání, ve kterém měla domácí Sevilla navrch, vstřelil čtyři minuty před koncem Luuk de Jong. Vaclík, na kterého šly čtyři střelecké pokusy, si připsal už čtvrtou nulu z devíti ligových startů.

San Sebastian po dvou ligových prohrách zvítězil nad Betisem Sevilla 3:1 a posunul se na čtvrté místo. Utkání však nezačal ideálně, od 12. minuty prohrával. Ještě do přestávky skóre otočil, po vlastní brance Javiho Garcíi z 22. minuty se o čtrnáct minut později trefil Willian José. Zisk tří bodů pro domácí stvrdil v 58. minutě Portu.

Athletic Bilbao pouze remizoval s Valladolidem 1:1. Za domácí pálil v 33. minutě Iňaki Williams, Valladolid vyrovnal v 71. minutě díky vlastnímu gólu Iňiga Martíneze.