VIDEO Lídr Grand Prix Woffinden se zranil, titul se vzdaluje

Náročná Grand Prix Británie na ploché dráze v Cardiffu se v sobotu večer stala zřejmě osudnou pro naděje na titul domácího hvězdy Taie Woffindena.
Tai Woffinden si pádem zkomplikoval boj o titul mistra světa. | Video: youtube.com

Cardiff - Náročná Grand Prix Británie na ploché dráze v Cardiffu se v sobotu večer stala zřejmě osudnou pro naděje na titul domácího hvězdy Taie Woffindena.

Vedoucí muž seriálu měl smůlu ve 14. rozjížďce, kde se dostal do kolize s Nicki Pedersenem a skončil v kotmelcích v ochranných nafukovacích vacích. Vítěz květnového závodu v Praze si při pádu zlomil klíční kost a je minimálně na několik týdnů mimo hru.

Zkušený Dán svého mladého britského soupeře tvrdě kritizoval: "Ztratil jsem kvůli němu 4 až 5 bodů, protože jezdí jako idiot. Teď to poznal na vlastní kůži, ale nechápu, proč tak jezdí. Rychlý je dost," řekl Pedersen listu Ekstra Bladet.

Další šance pro Drymla

Zaručeně nestihne nejbližší závod Grand Prix, který je na programu už 15. června v Gorzowě.

V Polsku tak má téměř jistý start Aleš Dryml, který jako první náhradník seriálu v Praze i Cardiffu nahradil zraněného Darcy Warda. V sobotu získal dva body.

Britská Grand Prix se stala kořistí Emila Sajfutdinova. Ruský jezdec vyhrál už třetí závod sezony a upevnil si vedení v čele šampionátu, když na Woffindena má náskok osmi bodů.

Grand Prix Velké Británie, závod MS na ploché dráze v Cardiffu:

Finále: 1. Sajfutdinov (Rus.), 2. Iversen (Dán.), 3. Kasprzak (Pol.), 4. Lindgren (Švéd.), ...v základní části 15. A. Dryml (ČR) 2 body.

Pořadí MS (po 5 z 12 závodů): 1. Sajfutdinov 69 b., 2. Woffinden (Brit.) 61, 3. N. Pedersen (Dán.) 56, 4. Holder (Austr.) 54, 5. Hampel (Pol.) 52, 6. Iversen 49, ...19. A. Dryml 5, 20. Franc 2.

 

Právě se děje

Další zprávy