Dramatickou Grand Prix v Praze vyhrál Brit Woffinden

Radek Vičík Radek Vičík
Aktualizováno 18. 5. 2013 21:59
Grand Prix Česé republiky na ploché dráze se v sobotu večer stala v Praze na Markétě kořistí Taie Woffindena z Velké Británie.
Britský jezdec Tai Woffinden v Praze vyhrál svoji první Grand Prix kariéry.
Britský jezdec Tai Woffinden v Praze vyhrál svoji první Grand Prix kariéry. | Foto: CPA

Praha - Grand Prix České republiky na ploché dráze se v sobotu večer stala v Praze na Markétě kořistí Taie Woffindena.

"První vítězství v Grand Prix je splnění mého snu. Je to velká satisfakce za náročné uplynulé roky," řekl spokojený vítěz.

Britský závodník v dramatickém finále porazil Krzystofa Kasprzaka z Polska, více jezdců rozhodující jízdu nedokončilo. Emil Sajfutdinov z Ruska byl vyloučen hned na startu za najetí do pásky a Dán Nicki Pedersen v posledním kole po kontaktu s Polákem spadl.

Českým jezdcům se příliš nedařilo, Aleš Dryml obsadil se třemi body 15. příčku a Josef Franc byl se dvěma o místo horší.

Dánský veterán Pedersen byl hrdinou večera, protože do Prahy přiletěl se zlomenou rukou z předchozího závodu Grand Prix, kterou měl zpevněnou speciální ortézou. Přesto dokázal porazit většinu soupeřů a průběžném hodnocení Grand Prix vyskočil na čtvrté místo.

"Nemyslím, že jsem mohl čekat víc. Přiletěl jsem se nadějí a chtěl jsem jsem být zpět na dráze. Ve chvíli, kdy je nejlepší pětka tak vyrovnaná, je každý bod dobrý," uvedl nadšený Dán, který si na tiskové konferenci po závodě chladil ruku v kbelíku s ledem.

"Ruka pořád bolí a doktoři říkají, že to je záležitost na čtyři měsíce," dodal Pedersen.

Díky totálnímu propadáku polského favorita Tomasze Golloba, který si z Prahy odvezl pouhé tři body, se novým lídrem šampionátu stal Sajfutdinov.

Grand Prix České republiky, závod MS na ploché dráze v Praze:

1. Woffinden (Brit.), 2. Kasprzak (Pol.), 3. N. Pedersen (Dán.), 4. Sajfutdinov (Rus.), 5. Lindgren (Švéd.), 6. Žagar (Slovin.), 7. Jonsson (Švéd.), 8. Hampel (Pol.), ...15. A. Dryml 3, 16. Franc (oba ČR) 2.

Pořadí MS (po 4 z 12 závodů):

1. Sajfutdinov 55 b., 2. Woffinden 54, 3. Hampel 46, 2. N. Pedersen 45, 5. Gollob (Pol.) 43, 6. Holder (Austr.) 40, ...18. A. Dryml 3, 19. Franc 2.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Na Mostecku při srážce osobního a nákladního auta zemřeli dva lidé, jeden je těžce zraněný

Po srážce osobního a nákladního auta na silnici I/15 nedaleko Mostu zemřeli v úterý odpoledne dva lidé a další je těžce zraněný, řekla mluvčí krajské policie Šárka Poláčková. Okolnosti nehody policisté vyšetřují, silnice je kvůli nehodě uzavřená.

Nehoda se stala krátce před 16:00 u obce Patokryje na Mostecku, když osobní vůz přejel do protisměru, kde se srazil s nákladním. Dva lidé z osobního auta byli na místě mrtví. Dalšího člověka, který jel podle Poláčkové také v tomto osobním autě, musel s těžkými zraněními přepravit vrtulník do nemocnice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy