Velkou cenu Maďarska i šampionát F1 ovládl Mark Webber

Velkou cenu Maďarska i šampionát F1 ovládl Mark Webber
Start Velké ceny Maďarska.
Mark Webber na Hungaroringu.
Jaime Alguersuari v problémech.
Sebastian Vettel startoval z pole position, ale nakonec dojel až třetí.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
1. 8. 2010 15:32

Australan Mark Webber si na okruhu v maďarském Hungaroringu připsal už čtvrté vítězství v sezoně, a dostal se do vedení seriálu formule 1, kde vystřídal Brita Lewise Hamiltona, jenž závod nedokončil. Na druhém místě dojel vítěz VC Německa Fernando Alonso, před nejlepším pilotem kvalifikace Sebastianem Vettelem.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Agentura Fitch potvrdila rating Česka. Očekává, že se země s ekonomickými dopady vypořádá

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti Česka na stupni AA-. Výhled ratingu je stabilní, což signalizuje, že agentura se hodnocení v dohledné době nechystá změnit.

Stabilní výhled podle agentury odráží očekávání, že se v Česu podaří díky přiměřené politické reakci absorbovat šok, který pandemie covidu-19 znamená pro domácí a zahraniční poptávku a že se česká ekonomika díky postupnému rušení protikoronavirových omezení a vakcinaci stabilizuje. Fitch odhaduje, že se na stavu hospodářství pozitivně projeví investice z fondů Evropské unie a vyzdvihuje silný český trh práce.

Podle české ministryně financí Aleny Schillerové není překvapením, že si ČR svou "skvělou pozici" v očích mezinárodních a nezávislých autorit bezpečně udržuje, míra veřejného zadlužení totiž zemi podle ní řadí mezi "nejdisciplinovanější ekonomiky" v EU.

Zdroj: ČTK
Další zprávy