reklama
 
 

Vatanen proti Mosleymu. Chce kandidovat do čela FIA

7. 7. 2009 10:32
Vatanen: Odezva je pozitivní

Londýn - Bývalý mistr světa v rallye Fin Ari Vatanen možná bude kandidovat proti šéfovi Mezinárodní automobilové federace FIA Maxi Mosleymu, pokud se devětašedesátiletý Brit bude přece jen ucházet o páté zvolení do funkce.

"Myslím, že nastal čas na změnu. Šel bych do toho, i kdybych si nebyl jist vítězstvím," řekl dnes agentuře Reuters čtyřnásobný šampion Rallye Dakar. "Momentálně to konzultuji s členskými kluby a odezva je pozitivní," uvedl sedmapadesátiletý Vatanen.

Mosley, jenž stojí v čele FIA od roku 1993, v červnu nejprve oznámil, že bude kandidovat popáté. Vzápětí kvůli sporu s Asociací stájí formule 1 FOTA názor změnil, ale nedávno nevyloučil možnost, že se pokusí v křesle udržet.

Čtěte také:
Ecclestone šokoval. Velebil Hitlera a Husajna
Mosley: Z F1 neuteču. Ale cítím se už vyčerpaný

Naštval ho předseda FOTA a prezident Ferrari Luca di Montezemolo, který ho nazval diktátorem. "Udělali chybu, že tancovali na mém hrobě dříve, než jsem byl pohřben. A já tu přitom stojím zdravý jako řípa. Jsem pod tlakem, abych se znovu ucházel o zvolení," uvedl Mosley.

Mezitím se objevily spekulace, že by ve funkci předsedy rád viděl bývalého šéfa Ferrari Jeana Todta, k němuž má blízko.

Vatanen vyhrál mistrovství světa v rallye v roce 1981 a celkem během kariéry zvítězil v deseti soutěžích. V roce 1999 byl zvolen poslancem Evropského parlamentu.

autor: Red Spo, ČTK | 7. 7. 2009 10:32

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama