Dlouhá noc na Dakaru: úmorná dřina, masáž i flexa v akci

Vydejte se s námi na exkluzivní výpravu do zákulisí roudnické Buggyry, která na Rallye Dakar vyslala posádku Tatry "Fat Boy" pilotované Martinem Kolomým.
Vydejte se s námi na exkluzivní výpravu do zákulisí roudnické Buggyry, která na Rallye Dakar vyslala posádku tatry pilotované Martinem Kolomým. Na kamionu "Fat Boy" je dost práce od jeho příjezdu do bivaku v nočních hodinách až po ranní start do další etapy.
Byť je přední náprava tatry speciálně upravená, všechny výmoly na trati soutěže prostě nepobere. Proto je posádka vystavena častým otřesům.
Ne všechno na voze má absolutní životnost, nejvíc zkoušené jsou pneumatiky. Takový defekt v závodě znamená dobrých 15 až 30 minut ztráty...
... a v bivaku pořádná "makačka" pro mechaniky. Jen sundat kolo z toho obra znamená odmontovat víc šroubů, než má leckterý osobák na všech čtyřech kolech.
Foto: Buggyra
Radek Vičík Radek Vičík, Buggyra
12. 1. 2015 6:02
Vydejte se s námi na exkluzivní výpravu do zákulisí roudnické Buggyry, která na Rallye Dakar vyslala posádku Tatry "Fat Boy" pilotované Martinem Kolomým.

Více o Rallye Dakar čtěte ZDE

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Sněmovna zřejmě znovu vydá Babiše k trestnímu stíhání, doporučil to imunitní výbor

Sněmovna pravděpodobně opět vydá bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání v případu Čapí hnízdo. Plénu to doporučil mandátový a imunitní výbor, jenž ke kauze také vyslechl státního zástupce Jaroslava Šarocha. O výsledku jednání informovala předsedkyně výboru Helena Válková (ANO).

Případ se týká údajného dotačního podvodu. Babiš, který dopoledne možnost vyjádřit se před členy výboru nevyužil, vinu dlouhodobě odmítá. Stíhání je podle něj politické a na objednávku. Sněmovní plénum by mohlo rozhodnout příští týden.

Případ Čapí hnízdo pokračuje třetí volební období. Sněmovna Babiše ke stíhání v minulosti vydala už dvakrát. Kromě předsedy hnutí ANO je v případu kolem padesátimilionové dotace na výstavbu rekreačního a konferenčního areálu Čapí hnízdo obviněna i jeho někdejší poradkyně Jana Nagyová (dříve Mayerová). Stíhání se týká podezření z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Letový provoz nad Českem loni klesl na 361 522 letů. Je to nejméně za téměř 20 let

Letový provoz nad Českem loni klesl na 361 522 letů, což je asi o 18 000 méně než předloni Oproti období před krizí jde o pokles zhruba o 57 procent, zároveň je to nejméně za téměř 20 let. Oznámilo to dnes Řízení letového provozu (ŘLP). Ještě výrazněji oslabil provoz během krize na tuzemských letištích.

Provoz loni dosáhl mírně nad úroveň roku 2002, kdy dispečeři zaznamenali celkem 353 211 letů.

Zdroj: Ekonomika
Další zprávy