Stáj Williams angažovala zkušeného Sutila

ČTK ČTK
26. 3. 2015 12:21
Dvaatřicetiletý pilot v kariéře absolvoval 128 Velkých cen v týmech Spyker, Force India a Sauber, jeho devizou jsou proto zkušenosti.
Adrian Sutil
Adrian Sutil | Foto: Sauber AG

Sepang - Stáj formule 1 Williams angažovala na pozici náhradního jezdce Němce Adriana Sutila. Dvaatřicetiletý pilot v kariéře absolvoval 128 Velkých cen v týmech Spyker, Force India a Sauber, jeho devizou jsou proto zkušenosti.

Ve Williamsu působí vedle soutěžních jezdců Valtteriho Bottase z Finska a Felipeho Massy ještě testovací jezdkyně Susie Wolffová a vývojový pilot Alex Lynn z Británie, ti ale nemají na kontě žádný závod v královské třídě. Tým tak neměl v zahajovací Velké ceně k dispozici nikoho, kdo by mohl zaskočit za Bottase, který nenastoupil kvůli potížím se zády.

"Boj o Pohár konstruktérů bude v tomto roce velmi těsný, proto jsme angažovali jezdce s čerstvými závodními zkušenostmi s vozy formule 1," řekl v dějišti víkendové Velké ceny Malajsie šéf stáje Frank Williams.

Sutil vloni závodil v barvách Sauberu, ale po sezoně nečekaně přišel o místo v soutěžním kokpitu.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy