Alonso má za sebou úspěšné testy, v Malajsii bude na startu

ČTK ČTK
23. 3. 2015 12:17
Španělský pilot Fernando Alonso by měl v neděli v Malajsii absolvovat svou první Grand Prix formule 1 po návratu do McLarenu.
Fernando Alonso
Fernando Alonso | Foto: McLaren Honda

Londýn - Španělský pilot Fernando Alonso by měl v neděli v Malajsii absolvovat svou první Grand Prix formule 1 po návratu do McLarenu. Mistr světa z let 2005 a 2006, jenž kvůli otřesu mozku z testování nemohl startovat v úvodní Velké ceně sezony v Austrálii, už absolvoval několik lékařských testů s pozitivním výsledkem. Další ho však ještě čekají.

Podle španělských médií Alonso absolvoval v Cambridgi lékařská vyšetření na krátkodobou i dlouhodobou paměť a na reflexy. Od tamních specialistů dostal údajně zelenou k návratu do kokpitu. "Je to soukromá záležitost, takže to nemůžu potvrdit ani vyvrátit. Nepochybuji však o tom, že odletí do Malajsie podle plánu," uvedl Alonsův manažer Luís García Abad.

Ve čtvrtek přímo v Sepangu by měl Španěla vyšetřit lékařský delegát Mezinárodní automobilové federace (FIA) Jean-Charles Piette a jeho fyzickou připravenost by měl otestovat lékařský štáb Velké ceny. Až poté by mohl Alonso dostat definitivní povolení k účasti v závodě.

Alonso přišel do McLarenu, za který už jezdil v roce 2007, před sezonou po pětiletém působení ve Ferrari. Při testování v Barceloně 22. února měl havárii a kvůli otřesu mozku chyběl 15. března na startu zahajovací Grand Prix Austrálie.

V Melbourne nemohl závodit ani finský pilot Valtteri Bottas z Williamsu, jenž sice absolvoval tréninky i kvalifikaci, ale do samotné Velké ceny nenastoupil kvůli bolestem zad. Také stav čtvrtého muže z loňské sezony MS se lepší a ani on by neměl v Malajsii chybět.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 minutami

Při střelbě na oslavě v Coloradu zemřelo sedm lidí

Při střelbě na narozeninové oslavě v americkém městě Colorado Springs zemřelo sedm lidí včetně údajného útočníka. Uvedly to podle agentury Reuters místní úřady.

Útočník podle úřadů dorazil na oslavu, kde se nacházela jeho přítelkyně, a zahájil střelbu. Na místě zemřelo šest osob, jeden člověk podlehl svým zraněním po převozu do místní nemocnice.

V místě oslavy se nacházely i děti, podle prohlášení policie a představitelů města však nebyly mezi oběťmi střelby. Policie uvedla, že střelec spáchal sebevraždu. Dodala, že nyní zjišťuje motiv činu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy