Smrž proháněl Ducati pod dohledem Capirossiho a Gibernaua

mak, SportPlus
8. 11. 2005 16:28
VALENCIE Druhý den v řadě testoval ve španělské Valencii český motocyklový jezdec Jakub Smrž závodní stroj královské třídy MotoGP. Zatímco včera osedlal Kawasaki, dnes se po okruhu proháněl na červené "krásce" Ducati. Absolvoval s ní několik kol, při ni

Smrž se kolem nich proháněl na cílové rovince třistakilometrovou rychlostí, zkušeně ji pak pokládal do zatáček. I trojnásobný mistr světa uznale pokyvoval hlavou. A mechanici italského továrního týmu po vyhodnocení dat zjistili, že Smrž byl rychlejší než mistr světa pětistovek z roku 1999 Španěl Alex Criville, který absolvoval stejný počet kol.

:. Pondělní test: Smrž osedlal motocyklovou raketu

Bylo zřejmé, že Smržovi výrazně pomohla pondělní první zkušenost se silným strojem. "Už po několika metrech na Ducati jsem měl hned lepší pocit než včera s Kawasaki. Určitě mi pomohlo, že už to nebyla první zkušenost na motorce téhle třídy, ale zároveň mi Checova Ducati mnohem lépe padla do ruky," vysvětloval.

"Dokázal jsem se víc soustředit na jízdu a požitek z ní, což se nakonec ukázalo i na stopkách. Ducati mi přišla mnohem pohodlnější a průběh motoru mi vyhovoval víc. Měli jsme možnost přehodit si mapu zapalování na 'příjemnější' režim, ale celou dobu jsem zůstal u toho závodního, jaký používal Checa v nedělním závodě," dodal Smrž.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Vesmírný teleskop Jamese Webba dnes dosáhl své konečné pozice zhruba 1,5 milionů kilometrů od Země

Na twitteru to napsal americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA). Dosud největší a nejvýkonnější zařízení svého druhu do kosmu vynesla raketa na konci loňského prosince, fungovat začne asi za čtyři měsíce.

Teleskop se na svou pozici dostal pomocí trysek při operaci, která trvala zhruba pět minut. Inženýři ze zemského střediska v americkém Baltimoru je aktivovali ve 20:00 SEČ, napsala agentura AFP.

Sedmitunové zařízení bude pozorovat vesmír z takzvaného druhého Lagrangeova bodu (L2), kde se vyvažují gravitační síly Země a Slunce. Díky tomu může teleskop udržovat stabilní pozici a zároveň je dostatečně daleko od Slunce na to, aby dokázal zachytit velice slabé infračervené záření, které dorazí na jeho zrcadla z prvních hvězd a galaxií, jež vznikaly před 13,5 miliardami let.

První pozorování se od zařízení, které je nyní od Země zhruba čtyřikrát dál než Měsíc, očekávají letos v červnu. Předcházet jim bude nastavení zrcadel a ochlazení detektorů infračerveného záření.

Další zprávy