V Klatovech se nepojede, rallyovým šampionem nebude Pech ani Kopecký

ČTK ČTK
27. 10. 2020 21:33
Závěrečný díl mistrovství České republiky v automobilových soutěžích, Rallye Klatovy, se příští týden neuskuteční a titul za letošní rok nebude udělen.
Václav Pech sice v šampionátu vede, ale titul se letos udělat nebude.
Václav Pech sice v šampionátu vede, ale titul se letos udělat nebude. | Foto: Radek Vičík

Pořadatelé sice minulý týden po zpřísnění protiepidemických opatření uvedli, že pokračují v přípravách, v úterý ale s ohledem na další zpřísnění vládních nařízení závod zrušili.

"Vzhledem k tomu, že organizační výbor Rallye Klatovy doposud neobdržel výjimku z platných omezení, nelze již pokračovat v přípravách soutěže. Další postup by znamenal neúměrné finanční náklady nejen pro pořadatele, ale i pro soutěžní posádky," uvedli pořadatelé na svém webu.

Domácí šampionát tak měl v letošní sezoně jen tři díly, proto nebude ani udělen titul absolutního šampiona. Budou pouze vyhlášeni vítězové jednotlivých tříd. V čele průběžného pořadí Sonax MČR v rallye byl Václav Pech, jenž měl náskok sedmi bodů na obhájce titulu Jana Kopeckého.

Tradiční soutěž na jihu Čech se původně měla konat v květnu, kvůli pandemii koronaviru ale byla přeložena na listopad a původní Rallye Šumava Klatovy byla nahrazena Rallye Klatovy. I ta nakonec padla za oběť pandemii koronaviru, již dříve byly zrušeny Rallye Český Krumlov, Rallye Hustopeče a Barum rallye Zlín.

Konečné pořadí Sonax MČR: 1. Pech (Ford Focus WRC) 163 bodů, 2. Kopecký (Škoda Fabia Rally2 Evo) 156, 3. Černý (Volkswagen Polo Gti R5) 93, 4. Mareš (Škoda Fabia Rally2 Evo) 80, 5. Jakeš (Škoda Fabia R5) 65.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí zmírnila pokles na pět procent

Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí zmírnila podle zpřesněných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) meziroční pokles na pět procent. Ve druhém čtvrtletí klesl hrubý domácí produkt (HDP) kvůli koronaviru o 10,7 procenta, což byl nejhorší výsledek od vzniku samostatné České republiky. Mezičtvrtletně HDP ve 3. čtvrtletí vzrostl o 6,9 procenta.

K meziročnímu poklesu české ekonomiky přispěla podle statistiků hlavně situace v obchodu, ubytování, pohostinství a průmyslu. "Negativně se vyvíjela domácí poptávka. Poklesly podnikové investice do strojů, zařízení a dopravních prostředků a také investice domácností do obydlí. O téměř čtyři procenta se snížily i spotřební výdaje domácností," uvedl ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet.

První odhad statistiků z konce října hovořil o meziročním poklesu HDP ve 3. čtvrtletí o 5,8 procenta. Mezičtvrtletní výsledek statistici odhadovali na nárůst o 6,2 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy