Bláto, oprava za 38 minut i uražené kolo. To je svět rallye, jak ho prožívají mechanici Toyoty

Podívejte se, jak mechanici Toyoty pracují na soutěžních speciálech v Polské rallye.
V přesně stanovený čas je závodník vpuštěn do servisní zóny, musí ale nechat svůj speciál za řetězy, které nedovolují mechanikům na automobil sáhnout.
Mohou tak jen zpovzdálí pozorovat viditelná poškození a domlouvat se na postupu oprav.
Přitom už mají dávno nachystané veškeré potřebné vybavení na dosah ruky.
Pokyn dohlížejícího komisaře odstartoval práce na vozidle. Všechny úkony si zapisuje a hlídá zda nejsou porušována pravidla nepovolenými zásahy mechaniků.
Foto: Jiří Šimeček
Jiří Šimeček
1. 7. 2017 10:00
Podívejte se spolu s námi do zákulisí týmu Toyota, jenž bojuje v právě probíhající Polské rallye, dalším dílu světového šampionátu v automobilových soutěžích.
 

Právě se děje

před 14 minutami

Německá vláda se dohodla se spolkovými zeměmi na klimatickém balíčku

Zástupci německé vlády se v noci na pondělí domluvili s představiteli spolkových zemí na zvýšení ceny tuny CO2 v chystaném národním systému emisních povolenek v oblastech dopravy a bydlení z dosud plánovaných deseti eur (255 korun) na 25 eur k 1. lednu 2021. Informovala o tom agentura DPA. Obě strany se na upraveném balíčku opatření proti klimatickým změnám dohodly po dlouhých jednáních. V pátek tak může opatření schválit Spolková rada, kterou tvoří zástupci 16 spolkových zemí. Spolkový sněm balíček na ochranu klimatu schválil už v listopadu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy