Proč se Massa v Monaku nudil? Rozbil svoje Ferrari

Radek Vičík Radek Vičík
25. 5. 2013 15:51
Felipe Massa havaroval v Monaku sobotním tréninku tak tvrdě, že mechanici nestačili jeho Ferrari do opravit odpolední kvalifikace. Brazilec tak do závodu odstartuje jako poslední,
Felipe Massa kvalifikaci na GP Monaka proseděl v boxech. Může si za to ale sám, neměl v tréninku rozbít svoji formuli. | Video: youtube.com

Monte Carlo - Felipe Massa havaroval v Monaku sobotním tréninku tak tvrdě, že mechanici nestačili jeho Ferrari opravit do odpolední kvalifikace. Brazilec tak do závodu odstartuje jako poslední.

Massa v dopoledním tréninku prvních třicet minut čekal v boxech a až pak se vydal na trať. Ale ať za to mohou studené gumy nebo jezdecká chyba, následky byly katastrofální.

Konečnou byla první zatáčka

Monopost "ustřelil" na cílové rovince a Massa pravým kolem škrtl o svodidla. Z Ferrari se rázem stala neřízená střela, jezdec už jen čekal, kam narazí.

Trefil svodidla v první zatáčce Sainte Devote. A to tak tvrdě, že vůz přišel o obě přední kola a byla nutná výměna převodovky.

Mechanici měli nakonec s poničeným vozem tolik práce, že Massa vůbec nestihl první část kvalifikace a na startu nedělní Grand Prix bude úplně poslední. To na trati, kde se téměř nedá předjíždět, není dobrá výchozí pozice.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
Další zprávy