Proč se Massa v Monaku nudil? Rozbil svoje Ferrari

Radek Vičík Radek Vičík
25. 5. 2013 15:51
Felipe Massa havaroval v Monaku sobotním tréninku tak tvrdě, že mechanici nestačili jeho Ferrari do opravit odpolední kvalifikace. Brazilec tak do závodu odstartuje jako poslední,
Felipe Massa kvalifikaci na GP Monaka proseděl v boxech. Může si za to ale sám, neměl v tréninku rozbít svoji formuli. | Video: youtube.com

Monte Carlo - Felipe Massa havaroval v Monaku sobotním tréninku tak tvrdě, že mechanici nestačili jeho Ferrari opravit do odpolední kvalifikace. Brazilec tak do závodu odstartuje jako poslední.

Massa v dopoledním tréninku prvních třicet minut čekal v boxech a až pak se vydal na trať. Ale ať za to mohou studené gumy nebo jezdecká chyba, následky byly katastrofální.

Konečnou byla první zatáčka

Monopost "ustřelil" na cílové rovince a Massa pravým kolem škrtl o svodidla. Z Ferrari se rázem stala neřízená střela, jezdec už jen čekal, kam narazí.

Trefil svodidla v první zatáčce Sainte Devote. A to tak tvrdě, že vůz přišel o obě přední kola a byla nutná výměna převodovky.

Mechanici měli nakonec s poničeným vozem tolik práce, že Massa vůbec nestihl první část kvalifikace a na startu nedělní Grand Prix bude úplně poslední. To na trati, kde se téměř nedá předjíždět, není dobrá výchozí pozice.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Hackeři zaútočili na běloruskou státní televizi, ukázali protesty

Běloruští hackeři narušili internetové vysílání běloruské státní televizní a rozhlasové společnosti BT a místo večerních zpráv umístili na její web videa natočená na protivládních protestech. Nahrávky ukazovaly bití a zatýkání demonstrantů běloruskou policií, informuje server Tut.by.

Hackeři přerušili v sobotu večer přímý přenos na webu televize BT ve chvíli, kdy její redaktoři mluvili s náměstkem ministra zdravotnictví o onemocnění covid-19 v Bělorusku. Místo toho se na stránkách objevily záběry z protivládních protestů, které na sociální síti Telegram umístil televizní kanál Current Time TV a kanály Nexta, Onliner a TUT.BY.

Ve stejnou dobu se na telegramovém kanálu skupiny s názvem Kyber-Partyzáni objevila zpráva "Pokud BT nechce lidem ukázat pravdu, ukážeme ji my". Později přestala stránka televize fungovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy