Zlato, karty, malé boxy. To jsou monacká specifika formule 1

Fernando Alonso se drží luxusní tradice Monaka a letos si přivezl unikátní zlatou helmu.
Význam zlaté barvy je jasný, Monte Carlo je přece centrem života boháčů z celého světa.
Ale 32dílné puzzle už má jasný původ ve formuli 1,...
...připomíná všech 32 triumfů, které Alonso v Grand Prix zatím slavil.
Komu by nebyl jasný důvod, proč právě tato přilba vznikla, přečte si ho zde.
Foto: Scuderia Ferrari
Radek Vičík Radek Vičík
23. 5. 2013 16:12
Tradicí Velké ceny Monaka formule 1 jsou speciální helmy, které si piloti pro tuto příležitost připravili. Podívejte se na ně a také na další zvláštnosti čtvrtečního dění v Monte Carlu.

Monte Carlo - Tradicí Velké ceny Monaka formule 1 jsou speciální helmy, které si piloti pro tuto příležitost připravili. Podívejte se na ně a také na další zvláštnosti čtvrtečního dění v Monte Carlu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Ve věku 93 let zemřel předseda Klubu dr. Milady Horákové a bývalý politický vězeň František Šedivý

Ve věku 93 let zemřel v úterý večer dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové František Šedivý. Za klub to ve středu oznámil Jiří Bulan. Šedivý za války spolupracoval s odbojem, po únoru 1948 strávil 12 let v komunistických věznicích a lágrech. Po listopadu 1989 působil také jako místopředseda Konfederace politických vězňů ČR. O svém životě napsal několik knih.

Šedivý podle Bulana zemřel po dlouhé nemoci. Poslední rozloučení se uskuteční v rodinném kruhu, veřejnost se bude moci se Šedivým rozloučit, jakmile to umožní situace s epidemií koronaviru, napsal.

"Mnoho let svého života se potýkal s totalitou, ale ani dlouholeté věznění v komunistických lágrech ho nezlomilo, stále si uchovával svůj cit pro spravedlnost a obdivuhodný smysl pro humor," uvedl Bulan. Šedivý podle něj byl masarykovec, spisovatel, křesťan, milovník přírody a myslivec, výborný řečník a především laskavý člověk. "Patřil také k těm, díky jejichž úsilí mohla být obnovena činnost České obce sokolské. A významnou měrou se zasloužil i o vznik pražského Gymnázia Milady Horákové v roce 2009," dodal Bulan.

Zdroj: ČTK
Další zprávy