Premiéra v Kataru: Pešek třináctý, Abraham upadl

12. 4. 2009 22:41
Lukáš Pešek se v Kataru na mokru trápil
Lukáš Pešek
Lukáš Pešek | Foto: MLJ Racing

Dauhá - Český motocyklový závodník Lukáš Pešek si v úvodní Velké ceně mistrovství světa silničních motocyklů v Kataru připsal tři body za třinácté místo.

Jeho krajan a soupeř v kategorii do 250 ccm Karel Abraham Grand Prix pod umělým osvětlením na okruhu Losail po pádu nedokončil.

Na jezdce ve čtvrtlitrech čekal už na oschlé trati po předchozím dešti zkrácený závod na třináct okruhů a hned v prvním z nich se ocitl mimo trať Pešek. Třiadvacetiletý pražský rodák na aprilii po kontaktu s Matteou Pasinim ztratil hodně času v kačírku.

Čtěte dále: Abraham odstartuje v Kataru z jedenáctého místa

Ještě hůř dopadl Ital, jenž se ocitl na zemi a závod pro něj skončil v depu.

Po dobrém startu jezdil Abraham v elitní desítce, a i když se začal mírně propadat, držel si naději na dobré umístění. Mladý brněnský jezdec však nejprve vyjel mimo trať a za několik kol po návratu dokonce upadl a už se na okruh se svou aprilií nevrátil.

První triumf sezony v kategorii do 250 ccm získal Španěl Hector Barberá před Francouzem Julesem Cluzelem.

Třetím místem po přestupu do čtvrtlitrů překvapil mistr světa z třídy do 125 ccm Francouz Mike de Meglio. Šampiona dvěstěpadesátek Itala Marka Simoncelliho nepustila na start zraněná ruka.

Jezdci v nejslabší kategorii do 125 ccm absolvovali jen čtyři okruhy. Jejich závod byl kvůli dešti přerušen a ukončen.

Premiérovým vítězem se stal Ital Andrea Iannone na aprilii, kvůli malému počtu odjetých kol získali piloti pouze poloviční body do průběžného hodnocení.

Šestnáctiletý český zástupce Lukáš Šembera s aprilií obsadil při svém debutu 25. místo s půlminutovou ztrátou na vítěze.

Déšť ovlivnil už sobotní kvalifikaci, která vinou odloženého začátku skončila až ve čtvrt na dvě místního času.