Abraham odstartuje v Kataru z jedenáctého místa

ČTK ČTK, Red Spo
12. 4. 2009 9:50
Lukáš Pešek je o čtyři příčky níže
Karel Abraham
Karel Abraham | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Dauhá - Český jezdec Karel Abraham obsadil v ranné kvalifikaci na Velkou cenu Kataru jedenácté místo v kubatuře do 250 ccm a v neděli tak do úvodního závodu mistrovství světa silničních motocyklů odstartuje z třetí řady.

Za zády bude mít krajana Lukáše Peška, jenž skončil patnáctý.

Čtvrtlitrům na okruhu v Dauhá vévodil Španěl Álvaro Bautista. Kvalifikace se opozdila kvůli dešti, jízdy tak vrcholily až ve čtvrt na dvě v noci místního času.

Čtěte také: Sezona se blíží. Pešek dojel na tréninku v Dauhá devátý

Ve třídě do 125 ccm obsadil Lukáš Šembera 26. místo a odstartuje ze sedmé řady. Šestnáctiletý mladík, který v kvalifikaci předčil pět soupeřů, je letos třetím českým stálým účastníkem MS. Na vítězného Španěla Juliana Simóna ztratil téměř pět sekund.

Kvalifikaci královské třídy MotoGP vyhrál Australan Casey Stoner. Loňského mistra světa Valentina Rossiho porazil téměř o půl vteřiny.

Od letoška absolvují jezdci ve všech třech kategoriích MS pouze jednu kvalifikaci. Dosud měli jedinou kvalifikaci měli jen závodníci ve třídě MotoGP, ostatní se snažili vydobýt si co nejlepší postavení na startu v pátek a v sobotu, přičemž se jim počítal lepší čas.

Závodní program začne v Dauhá v neděli v 19:00 SELČ

 

Právě se děje

před 7 minutami

Velkoobchody můžou mít ode dneška o svátcích otevřeno, týká se to zejména řetězce Makro

Prodejnám to umožňuje novela zákona o prodejní době, která dnes nabývá účinnosti. První příležitost k využití výjimky budou mít velkoobchodníci letos o Vánocích. Týká se to zejména velkoobchodního řetězce Makro.

Zdroj: ČTK
před 13 minutami

U hokejistů Toronta skončil trenér Babcock

U hokejistů Toronta skončil po sérii šesti porážek trenér Mike Babcock. Vedení Maple Leafs šestapadesátiletého Kanaďana odvolalo, jeho pravomoci převzal o 17 let mladší Sheldon Keefe, který dosud vedl farmářský tým Marlies v nižší AHL. V prohlášení to oznámil klubový prezident Brendan Shanahan.

Babcock působil v Torontu pátým rokem, v uplynulých třech ročnících dovedl kanadský tým do play off, ale tam bylo vždy konečnou první kolo. V této sezoně Toronto vyhrálo jen devět z 23 zápasů a s 22 body je desáté ve Východní konferenci. Aktuální série bez vítězství je nejdelší od roku 2016

před 15 minutami

V 15 městech si dnes zájemci mohou vyzkoušet život lidí bez domova a přenocovat na ulici.

Osmý ročník takzvané Noci venku chce bořit předsudky vůči bezdomovcům a formou netradičního zážitku upozornit na jejich problémy. V Česku žilo letos na jaře bezmála 24 tisíc bezdomovců, asi 2600 z nich ještě nebylo 18 let.

Nejvíce lidí jich je v Moravskoslezském kraji a Praze. Výrazně převažují muži, zhruba polovina bezdomovců žije venku nebo využívá přechodné noclehárny pro lidi bez přístřeší. Vyplývá to ze sčítání a odhadu Výzkumného ústavu práce a sociálních věcí.

Noc venku se letos uskuteční v Ostravě, Praze, Hradci Králové, Pardubicích, Berouně, Dvoře Králové, Litoměřicích, Jičíně, Mělníku, Valašském Meziříčí, Znojmě, Opavě, Mostě, Trutnově a v Kralupech nad Vltavou. Každé z měst zapojených do akce si připravilo vlastní program, na kterém se kromě neziskových organizací podílejí jejich klienti, tedy lidé bez domova. Kromě koncertů, divadelních představení, výstav, filmů či přednášek se města snaží poukazovat i na specifické problémy člověka na ulici.

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

Průzkum: Konzervativci Borise Johnsona mírně zvýšili náskok před labouristy

Britští vládní konzervativci mírně zvýšili náskok před opozičními labouristy, vyplývá to z nového průzkumu společnosti Savanta ComRes pro deník The Daily Telegraph. Tři týdny před volbami by nyní pro konzervativce premiéra Borise Johnsona hlasovalo 42 procent dotazovaných, zatímco pro labouristy 31 procent.

Jak dále vyplynulo z průzkumu, preference prounijních liberálních demokratů vzrostly na 15 procent a Stranu pro brexit by volilo pět procent respondentů. Společnost Savanta ComRes se v pondělí a v úterý dotazovala 2035 lidí, k volebním urnám půjdou Britové 12. prosince. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy