Abraham odstartuje v Kataru z jedenáctého místa

ČTK ČTK, Red Spo
12. 4. 2009 9:50
Lukáš Pešek je o čtyři příčky níže
Karel Abraham
Karel Abraham | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Dauhá - Český jezdec Karel Abraham obsadil v ranné kvalifikaci na Velkou cenu Kataru jedenácté místo v kubatuře do 250 ccm a v neděli tak do úvodního závodu mistrovství světa silničních motocyklů odstartuje z třetí řady.

Za zády bude mít krajana Lukáše Peška, jenž skončil patnáctý.

Čtvrtlitrům na okruhu v Dauhá vévodil Španěl Álvaro Bautista. Kvalifikace se opozdila kvůli dešti, jízdy tak vrcholily až ve čtvrt na dvě v noci místního času.

Čtěte také: Sezona se blíží. Pešek dojel na tréninku v Dauhá devátý

Ve třídě do 125 ccm obsadil Lukáš Šembera 26. místo a odstartuje ze sedmé řady. Šestnáctiletý mladík, který v kvalifikaci předčil pět soupeřů, je letos třetím českým stálým účastníkem MS. Na vítězného Španěla Juliana Simóna ztratil téměř pět sekund.

Kvalifikaci královské třídy MotoGP vyhrál Australan Casey Stoner. Loňského mistra světa Valentina Rossiho porazil téměř o půl vteřiny.

Od letoška absolvují jezdci ve všech třech kategoriích MS pouze jednu kvalifikaci. Dosud měli jedinou kvalifikaci měli jen závodníci ve třídě MotoGP, ostatní se snažili vydobýt si co nejlepší postavení na startu v pátek a v sobotu, přičemž se jim počítal lepší čas.

Závodní program začne v Dauhá v neděli v 19:00 SELČ

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy