Nový Ford je lepší, přiznávají u Citroënu

rav
7. 8. 2007 15:00
Obhájí Sébastien Loeb čtvrtý rok na trůně šampiona rallye?
Daniel Sordo za volantu Citroënu C4 WRC.
Daniel Sordo za volantu Citroënu C4 WRC. | Foto: Reuters

Londýn - Čtvrtý  titul mistra světa v rallye pro Sébastiana Loeba je v ohrožení. Po letech jasné dominance u Citroënu zjišťují, že se objevil někdo silnější.

Potvrdila to i víkendová Finskám rallye, kde se Francouz přes všechnu snahu nedokázal udržet vedoucího dua Fordů a za vítězným Marcusem  Grönholmem zaostal o více než minutu.

I když ve Finsku pravidelně dominují domácí piloti a ani sám Loeb tam ještě nikdy nevyhrál, panuje v týmu rozčarování. Prý se jim stále nedaří dostat maximum z nového modelu C4 WRC.

Kopecký havaroval, ve Finsku vyhrál Grönholm - více o Finské rallye čtěte ZDE

"Finská rallye zůstává jedou z našich největších výzev a stále se nám nedaří zde uspět," postěžoval si pro britský Austopsort šéf stáje Guy Fréquelin. "Tento výsledek ukazuje, že se nám stále nepodařilo dostat z C4 všechno, co v něm je."

Přitom Francouzi si zatím nový vůz pochvalovali, ale oslnivý debut nové specifikace Fordu Focus je vrátil zpět na zem. "C4 je nyní konkurenceschopnější než Xsara, ale potřebuje využívat celý jeho potenciál. Musíme se poučit z této lekce a zjistit, proč to nefungovalo," dodal Fréquelin.

Loeb nyní na druhém místě průběžného hodnocení šampionátu ztrácí na vedoucího Grönholma 13 bodů. Tým však své naděje upíná k blížící se Německé rallye. Na asfaltu by měl mít model C4 větší šance uspět.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Mezi prioritami evropského předsednictví vidí Bek kyberbezpečnost, odlesňování a svobodu médií

Mezi tématy českého předsednictví v Radě EU by se podle ministra pro evropské záležitosti Mikuláše Beka (STAN) měla objevit kyberbezpečnost či odlesňování spojené s ukládáním oxidu uhličitého. Bek v pořadu České televize Otázky Václava Moravce uvedl, že Česko by mělo během předsednictví, které zemi čeká v druhé polovině roku, mít jako prioritu i téma svobody a odpovědnosti médií.

"To neznamená, že bychom měli kázat polským kolegům," odpověděl na dotaz, zda by diskuse o svobodě médií nenarušila dialog mezi zeměmi visegrádské čtyřky, tedy Českem, Slovenskem, Polskem a Maďarskem.

Už dříve Bek uvedl, že vláda hodlá v roce českého předsednictví Evropské unie více než dosud budovat vztahy se zeměmi mimo Visegrádskou skupinu, na niž se orientoval předchozí kabinet. Na prvním jednání v sídle Evropské komise debatoval počátkem ledna mimo jiné o přípravách předsednictví. Mezi nové české partnery by podle Beka měla patřit například Francie, která EU vede v současnosti. Česko podle ministra musí být také připraveno sehrát roli prostředníka ve sporu o vládu práva, který vedou unijní instituce s Polskem a Maďarskem, přičemž by nemělo slevit ze zásadních principů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy