Nový Ford je lepší, přiznávají u Citroënu

rav
7. 8. 2007 15:00
Obhájí Sébastien Loeb čtvrtý rok na trůně šampiona rallye?
Daniel Sordo za volantu Citroënu C4 WRC.
Daniel Sordo za volantu Citroënu C4 WRC. | Foto: Reuters

Londýn - Čtvrtý  titul mistra světa v rallye pro Sébastiana Loeba je v ohrožení. Po letech jasné dominance u Citroënu zjišťují, že se objevil někdo silnější.

Potvrdila to i víkendová Finskám rallye, kde se Francouz přes všechnu snahu nedokázal udržet vedoucího dua Fordů a za vítězným Marcusem  Grönholmem zaostal o více než minutu.

I když ve Finsku pravidelně dominují domácí piloti a ani sám Loeb tam ještě nikdy nevyhrál, panuje v týmu rozčarování. Prý se jim stále nedaří dostat maximum z nového modelu C4 WRC.

Kopecký havaroval, ve Finsku vyhrál Grönholm - více o Finské rallye čtěte ZDE

"Finská rallye zůstává jedou z našich největších výzev a stále se nám nedaří zde uspět," postěžoval si pro britský Austopsort šéf stáje Guy Fréquelin. "Tento výsledek ukazuje, že se nám stále nepodařilo dostat z C4 všechno, co v něm je."

Přitom Francouzi si zatím nový vůz pochvalovali, ale oslnivý debut nové specifikace Fordu Focus je vrátil zpět na zem. "C4 je nyní konkurenceschopnější než Xsara, ale potřebuje využívat celý jeho potenciál. Musíme se poučit z této lekce a zjistit, proč to nefungovalo," dodal Fréquelin.

Loeb nyní na druhém místě průběžného hodnocení šampionátu ztrácí na vedoucího Grönholma 13 bodů. Tým však své naděje upíná k blížící se Německé rallye. Na asfaltu by měl mít model C4 větší šance uspět.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Stav posledního zraněného po pátečním úniku jedovatých plynů v plzeňské firmě se stále zlepšuje. Z nemocnice by měl být propuštěn příští týden.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Česká národní banka ve středu podle analytiků začne zvyšovat úrokové sazby

Bankovní rada České národní banky zvýší na svém středečním zasedání úrokové sazby, shodují se ekonomové oslovení ČTK. Podle nich tak centrální banka zahájí postupnou normalizaci měnové politiky, další růst sazeb by totiž podle jejich odhadů měl následovat v srpnu a na podzim.

Důvodem jsou obavy kvůli růstu inflace, což souvisí s očekávaným ekonomickým oživením. Základní úroková sazba by tak měla podle analytiků ve středu stoupnout o 0,25 procentního bodu na 0,5 procenta.

Například podle hlavního ekonoma České bankovní asociace Jakuba Seidlera je podle posledních komentářů představitelů bankovní rady ČNB středeční zvýšení sazeb poměrně jisté. "Pokud však ve středu sazby vzrostou jen o tradičních 0,25 procentního bodu, další nárůst pak může přijít relativně záhy, a to již na nadcházejícím měnovém jednání začátkem srpna," uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy