Motorok 2015: hvězdná výměna i Schumiho boj o zdraví

Podívejte se, co nás čeká v nadcházejícím roce 2015 ve světě dvou a čtyř rychlých kol.
Podívejte se, co nás čeká v nadcházejícím roce 2015 ve světě dvou a čtyř rychlých kol. Asi největší zájem na sebe soustředí dva exmistři světa F1 v nových stájích: Sebastian Vettel (na snímku) ve Ferrari a Fernando Alonso v McLarenu. Ale začněme pěkně od začátku nového roku.
Právě teď bojují na trati Africa Eco Race následovníci toho reálného afrického Dakaru s cílem v hlavním městě Senegalu. Mezi nimi nemůže chybět ani český pilot Tomáš Tomeček, který se svou Tatrou obhajuje prvenství v kategorii kamionů.
Už 4. ledna odstartuje v Buenos Aires 36. ročník Rallye Dakar. Kralování Kamazů chce ukončit roudnická Buggyra s Tatrou Martina Kolomého.
Naopak poprvé v historii pojede někdo z klanu Lopraisů v něčem jiném, než je Tatra.  Aleš Loprais "neuhádal" homologaci své "Královny", a tak usedne do vozu MAN nizozemské stáje Veka.
Foto: Scuderia Ferrari
Sport Sport
1. 1. 2015 14:50
Podívejte se, co nás čeká v nadcházejícím roce 2015 ve světě dvou a čtyř rychlých kol.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 12 minutami

Šéfka Finanční správy Richterová požádala o odvolání z funkce

Generální ředitelka Generálního finančního ředitelství Tatjana Richterová k požádala o odvolání, ve funkci tak skončí 28. března. Ministerstvo financí mezitím vypíše na místo výběrové řízení. Informovalo o tom ministerstvo financí. Richterová správu vedla od roku 2018.

"Děkuji paní ředitelce za odvedenou práci v čele Finanční správy. Na uvolněné místo vypíšeme řádné výběrové řízení na nového generálního ředitele, od kterého očekávám, že dá Finanční správě nový impulz a posune ji směrem k více proklientskému přístupu tak, jak jsem o něm mluvil v opozici i při svém nástupu na ministerstvo financí," uvedl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS).

Zdroj: ČTK
před 21 minutami

Český skladatel Kotík získal v USA jako první Evropan prestižní cenu Johna Cage

Český hudební skladatel, dirigent a flétnista Petr Kotík ve Spojených státech obdržel prestižní cenu Johna Cage, kterou udílí newyorská Nadace pro soudobé umění. Kotík je doposud jediným evropským umělcem, který tuto cenu dostal, sdělilo Ostravské centrum nové hudby.

Letošní laureáty cen v pěti uměleckých disciplínách - hudbě, tanci, divadle, poezii a výtvarném umění - oznámila ve čtvrtek večer nadace.

Prestižní cena Johna Cage, s níž se pojí odměna ve výši 45 tisíc dolarů, nese jméno po americkém skladateli a jednom ze zakladatelů Newyorské nadace pro soudobé umění. Udílí se od roku 1992 jednomu umělci jednou za dva roky jako "uznání mimořádného úspěchu v umění za práci, jež odráží ducha Johna Cage". Mezi 16 laureáty tohoto ocenění je Kotík doposud jediným evropským umělcem, uvedlo Ostravské centrum nové hudby.

Zdroj: ČTK
Další zprávy