Ježek na takový výsledek čekal 25 let. Kvůli vadné nádrži o něj v Le Mans zase přišel

Radek Vičík Radek Vičík
16. 6. 2021 16:16
V cíli motocyklové čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans slavil Ondřej Ježek životní výsledek. Jenže o pár desítek minut později mu zbyly jen oči pro pláč. Čtvrté místo jeho týmu bylo anulováno kvůli použití špatné palivové nádrže.

"Po 25 letech závodění se jedná o můj nejlepší výsledek v MS, jsem z toho upřímně dojatý," rozplýval se Ježek nadšením v cíli motocyklové čtyřiadvacetihodinovky, která končila v neděli v poledne.

Čtvrté místo, pro nějž si dojel na Kawasaki s číslem osm spolu s Němcem Janem Bühnem a  Švédem Jesperem Pellijeffem, bylo pro rodáka z Brna skutečně vrcholem "světové" kariéry. Už proto, že se do Le Mans sjelo téměř pět desítek týmů a na startovní listině se objevila i jména známá z MotoGP.

Jenže euforii záhy vystřídalo zklamání. Nádrž motocyklu Teamu Bolliger Switzerland totiž podle názoru technických komisařů nesplňovala technické regule závodu.

"Ze zprávy o diskvalifikaci jsem samozřejmě zklamaný. Je škoda, že to obrovské úsilí všech zúčastněných nakonec nepřineslo efekt ve výsledkové listině. Dobrý pocit z odvedené práce a zážitky z pro mě doposud nejlepšího podniku v MS ve vytrvalostních závodech mi to však nemůže vzít," filozofuje  český závodník.

Bez zápisu do výsledkové listiny se z Le Mans vracel také Karel Hanika. Člen favorizovaného týmu YART Yamaha startoval z pole position. Při klasickém startu á la Le Mans, kdy jezdci přebíhají přes trať ke svým strojům, mu ovšem zhasla motorka a rázem se propadl do druhé desítky pořadí.

Hanikovi se sice podařilo probít zpět do čela, ale naděje pro něho skončily v desáté hodině závodu. kdy musel odstoupit kvůli závadě na modré Yamaze.

Z českých závodníků byl nakonec klasifikován jen Michall Filla, jenž jako člen tria v barvách polského Wójcik Racing Teamu obsadil konečnou třicátou pozici.

 

Právě se děje

Další zprávy