reklama
 
 

MŠMT po doplnění podkladů poslalo dotaci na brněnskou GP

2. 8. 2018 13:35
Pořadatelé Velké ceny České republiky si mohou oddechnout, 39 milionů od ministerstva nakonec přijde.

Praha - Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) dnes odeslalo dotaci ve výši 39 milionů korun organizátorům brněnské Velké ceny silničních motocyklů. ČTK to sdělila Adéla Klimešová z oddělení vnějších vztahů a komunikace ministerstva. Spolek pro Grand Prix dodal poslední potřebné dokumenty ve středu. Návrh na výši dotace byl schválen od konce května a organizátoři už mohli obdržet peníze nejpozději 15. července, uvedlo ministerstvo.

Ministerstvo podle Klimešové ve středu odpoledne akceptovalo dokumenty předané spolkem. "Dnes ráno jsme datovou schránkou poslali rozhodnutí Spolku pro GP, který jej převzal a potvrdil. Poté náměstek (Karel) Kovář podepsal platební příkaz, který byl v 11:00 předán k proplacení. K výplatě celé částky tak dojde dnes," uvedla.

Organizátoři závodu letos od MŠMT doposud žádné finance nedostali. Dva dny před startem závodního víkendu primátor Brna Petr Vokřál ve středu uvedl, že nemají oficiálně ani příslib výše podpory. Podle ministerstva však byla chyba na straně spolku, který nedodal potřebné podklady. "Jako příjemce měl provést jediný úkon, a to upravit rozpočet akce a přílohy rozhodnutí tak, aby byly v souladu s navrženou dotací," uvedlo ministerstvo s dodatkem, že podklady předal zástupce spolku teprve ve středu odpoledne.

Spolek žádal o dotaci 100 milionů korun, přiděleno mu bylo 39 milionů. V minulých letech stát Velkou cenu dotoval částkou přibližně 70 milionů korun, dalších 20 milionů korun přidal Jihomoravský kraj a 10 milionů uvolnilo Brno. Všechny peníze byly použity na platbu takzvaného zalistovacího poplatku promotérovi MS, společnosti Dorna. V případě českého pořadatele se jedná o 4,1 milionu eur.

Ekonomika byla v minulosti velkým problémem mistrovství světa na Masarykově okruhu, od roku 2016 však závody místo majitele okruhu zastřešuje spolek založený právě pro tuto akci. Jeho zástupci v předchozích dvou letech předjednanou dotaci od státu bez větších problémů získali. Vokřál ve středu uvedl, že finanční nejistota snižuje důvěryhodnost pořadatelů u promotéra a má dopady i na prodej vstupenek v zahraničí.

autor: ČTK | 2. 8. 2018 13:35

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama