Motocyklista Pabiška byl v poušti jedenáctý

SportPlus
15. 11. 2005 16:02
DUBAJ - Výtečné jedenácté místo obsadil v celkovém pořadí pouštního závodu UAE Desert Challenger 2005 jediný Čech na startu - motocyklista David Pabiška. Mezi motocyklovými jezdci panovala poměrně velká konkurence, vždyť se představili třeba Mark Coma, Da

Na startu zajímavého podniku se objevilo celkem 172 závodních týmů ze sedmadvaceti zemí světa. A mezi nimi vedle zmíněných motocyklistů i další známá jména. V kategorii osobních vozů se třeba představil tovární tým Mitsubishi se Stephanem Peterhanselem. V poli byla i jediná žena Andrea Mayerová s nissanem.

Mezi kamiony byla účast mizivá. Do závodu odstartovaly pouze dva ruské Kamazy a italsko-francouzská posádka mercedesu.

Motocyklistů jelo celkem sedmdesát, dokončilo jich o dvanáct méně. Celkově zvítězil Despres, v zádech s Comou a Casteuem. V kategorii Marathón skončil Pabiška na druhé pozici.