První den, první vítězství. Lacko vyhrál v Mostě, debutantka Kolocová má první body

rav ČTK rav, ČTK
29. 8. 2020 18:44
Pilot Buggyry Adam Lacko se hned první den závodů ME tahačů na okruzích v Mostě postavil na nejvyšší stupínek. Český pilot vyhrál druhý sobotní závod, v tom úvodním obsadil čtvrté místo.
Adam Lacko v Buggyře na trati závodu ME v Mostě
Adam Lacko v Buggyře na trati závodu ME v Mostě | Foto: Buggyra

Šampionát začal po jedenáctiměsíční pauze a pětatřicetiletý rodák z Čeladné dokonale využil znalosti domácí tratě. Po čtvrtém místě v bohatěji bodované první jízdě se dokázal v následující s opačným pořadím první osmičky na startu probít až do vedení, které si před německým pilotem Sashou Lenzem udržel do konce závodu.

"Vyhrát na domácí půdě je vždy důležité a jsem rád, že se nám to podařilo. Jsem velmi rád, že jsem mohl hned první den potěšit diváky, kteří přišli, i když jich s ohledem na pravidla není moc," uvedl Lacko.

Celkově je ve vyrovnaném celkovém pořadí ME Lacko čtvrtý, jen pět bodů za vítězem jízdy číslo jedna, Norbertem Kissem z Maďarska.

"Myslím si, že Norbi (Kiss) nás všechny na úvod překvapil svojí rychlostí, nikdo z nás mu nestíhal, ale pak jsme Jochen (Hahn), Sasha a já byli vyrovnaní. Naháněli jsme se, bojovali jsme, ale bohužel jsme měli po červené vlajce opakovaný start a po druhém jsem v první zatáčce ťuknul do Jochena, který tam přibrzdil a pak už se to auto tak rychle nerozjede, jak váží pět tun," uvedl pilot českého týmu Buggyra Zero Mileage Racing.

Výborně do sezony vstoupila také Aliyyah Kolocová. Šestnáctiletá debutantka se osmým místem v úvodní jízdě stala nejen historicky nejmladší pilotkou mistrovství Evropy, ale zároveň také nejmladším bodujícím jezdcem v historii série.

"Samozřejmě, že jsem šťastná. Měla jsem i potřebné štěstí, protože někteří jezdci dostali tresty nebo nedojeli do cíle," uvedla mladá závodnice.

V Mostě se jede i v neděli, kdy jsou na programu znovu dva bodované závody.

Mistrovství Evropy v závodech tahačů v Mostě:

1. jízda: 1. Kiss (Maď./MAN) 20:26,626, 2. J. Hahn (Něm./Iveco) -8,997, 3. Lenz (Něm./MAN) -9,543, 4. Lacko (ČR/Buggyra) -10,776, …8. Kolocová (ČR/Buggyra) -45,402.

2. jízda: 1. Lacko 22:50,517, 2. Lenz -0,311, 3. J. Hahn -2,930.

Průběžné pořadí: 1. Kiss 25, 2. J. Hahn 23, 3. Lenz 21, 4. Lacko 20, …9. Kolocová 3.

Fittipaldi testoval kamion Buggyra | Video: Buggyra Racing
 

Právě se děje

před 13 minutami

Podnikatel Kmeť uspěl s žádostí o předčasné propuštění z vězení

Podnikatel Peter Kmeť uspěl s žádostí o předčasné propuštění z vězení, kde si odpykává trest za pomoc k tunelování Oleo Chemical. Usnesení není pravomocné.

před 34 minutami

Do Ostravy přijede i hvězdná Muguruzaová

Dvojnásobná grandslamová vítězka Garbiňe Muguruzaová je další hvězdou, která by se měla představit na říjnovém halovém turnaji v Ostravě. Účast španělské tenistky, která v roce 2016 ovládla Roland Garros a rok nato Wimbledon, oznámili pořadatelé na sociálních sítích.

Bývala světová jednička a finalistka letošního Australian Open Muguruzaová doplnila ve startovním poli české hráčky Karolínu Plíškovou a Karolínu Muchovou.

J&T Banka Ostrava Open 2020 kategorie Premier se uskuteční s dotací 528.500 dolarů 19. až 25. října a přístup do Ostravar Areny mají mít i fanoušci. Organizátoři odhadují, že každý den by se mohlo dostat do haly až pět tisíc diváků.

Další zprávy