Ani vyhraná jízda Lackovi na obhajobu evropského stříbra nestačila. Chybělo sedm bodů

Radek Vičík Radek Vičík
6. 10. 2019 15:15
I když se jezdec Buggyry Adam Lacko poslední den ME tahačů na okruzích postavil na nejvyšší stupínek, na obhajobu loňské druhé pozice to v Jaramě nakonec nestačilo.
Pilot Buggyry Adam Lacko dostává po vítězství v prvním nenedělním závodě v Jaramě spršku šampaňským od staronového šampiona Jochena Hahna
Pilot Buggyry Adam Lacko dostává po vítězství v prvním nenedělním závodě v Jaramě spršku šampaňským od staronového šampiona Jochena Hahna | Foto: Buggyra

Od našeho zpravodaje - Český jezdec na rozdíl od soboty nepřišel o triumf u zeleného stolu, ale v konečném účtování ztratil na svého rivala Antonia Albaceteho ze Španělska sedm bodů.

Lackovi vyšla výborně kvalifikace a start z pole position proměnil v jasné vítězství v jízdě číslo jedna. Jenže jeho domácí soupeř se dokázal z pátého místa na startovním roštu posunout na třetí, čímž výrazně omezil bodovou ztrátu.

V poslední jízdě sezony s otočeným pořadím top 8 na startu Albacete kontroloval situaci na čtvrtém místě, Lacko jel po většinu závodu hned za ním. To rozhodlo o konečném pořadí, jemuž kraloval obhájce titulu Jochen Hahn.

"Bojoval jsem opravdu do poslední chvíle. Když se ohlédnu za celou sezonou, tak třetí místo považuji za výrazný úspěch. Jeli jsme s úplně novým vozem, kdy jsme v průběhu sezóny léčily dětské nemoci. Ve "vékáčku" je velký potenciál a cítím, že příští sezonu budeme ještě silnější," uvedl Lacko.

Mistrovství Evropy v závodech tahačů v Jaramě (Španělsko) - neděle:

1. jízda: 1. Lacko (ČR/Buggyra) 24:07,428, 2. Hahn (Něm./Iveco) -0,359, 3. Albacete (Šp./MAN) -0,899.

2. jízda: 1. Kiss (Maď./Mercedes) 24:15,023, 2. Hahn -4,476, 3. Halmová (Něm./Iveco) -6,171, …5. Lacko -8,050.

Konečné pořadí ME: 1. Hahn 370, 2. Albacete 268, 3. Lacko 261.

Hodnocení týmů: 1. IVECO Magirus 627, 2. MAN Löwen Power 510, 3. Buggyra Racing 519.

Finále sezony přineslo Lackovi i Buggyře konečné třetí místo | Video: BUGGYRA
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 35 minutami

Tálibán pověsil na náměstí v západoafghánském městě Herát mrtvé tělo na jeřáb

Signalizuje to návrat některých metod, k nimž se islamistické hnutí uchylovalo v minulosti, poznamenala agentura. Muž, jenž provozuje na náměstí lékárnu, agentuře popsal, že na místo byla přinesena čtyři těla, z nichž tři skončila vystavená na dalších náměstích ve městě. Tálibové podle něj lidem sdělili, že čtveřice se podílela na únosu a policie je zabila. Tálibán se zatím oficiálně nevyjádřil.

Núruddín Turábí - jeden ze zakladatelů radikálního islamistického hnutí a hlavní zastánce přísného výkladu islámského práva v době, kdy Tálibán vládl v Afghánistánu poprvé, řekl tento týden agentuře AP, že uskupení hodlá opět provádět popravy a utínat ruce. Podle jeho slov se to ale možná nebude dít veřejně jako v minulosti.

Od chvíle, kdy Tálibán v polovině srpna převzal kontrolu na asijskou zemi, mnozí Afghánci i svět s obavami sledují, zda tálibové obnoví tvrdou vládu z druhé poloviny 90. let, kdy hnutí Afghánistán spravovalo poprvé. Vůdci radikálního uskupení zůstávají zakořeněni v hluboce konzervativním a tvrdém světonázoru, ačkoliv přijímají technologické změny jako jsou mobilní telefony, poznamenala AP.

Představitelé Tálibánu dříve prohlásili, že nebudou opakovat fundamentalistickou politiku předchozí vlády svého hnutí.

Další zprávy