Lacko v Jaramě slavil vítězství, i tak se mu druhé místo vzdaluje. Třetí má už jisté

Radek Vičík Radek Vičík
5. 10. 2019 19:21
Adam Lacko v Buggyře sice vyhrál v Jaramě druhý závod, ale v celkové sobotní bilanci ztratil na svého vyzyvatele v boji o evropské stříbro Antonia Albaceteho pět bodů.
Adam Lacko (55) stíhá německou pilotku Steffi Halmovou v prvním závodě ME tahačů na okruzích v Jaramě.
Adam Lacko (55) stíhá německou pilotku Steffi Halmovou v prvním závodě ME tahačů na okruzích v Jaramě. | Foto: Radek Vičík

Od našeho zpravodaje - Před závěrečnými dvěma jízdami tak na španělského jezdce ztrácí osm bodů. K mání jich bude ještě třicet.

Lackovi na španělské trati nevyšla podle představ kvalifikace. Byť nakonec unikl hrozícímu trestu ztráty tří míst na startovním roštu, stál až ve třetí řadě. Zatímco v čele se první trojice včetně domácího veterána Albaceteho utrhla, jezdec Buggyry se ocitl uprostřed líté bitvy.

Zatímco on tvrdě útočil na Steffi Halmovou, na jeho zadním spoileru doslova "visel" Norbert Kiss. I přes enormní snahu všech tří zúčastněných se až do cíle na jejich pořadí nic nezměnilo. Český pilot proťal cílovou čáru pátý, zatímco Albacete si dojel pro druhou pozici. V té chvíli náskok domácího matadora v boji o evropské stříbro narostl na deset bodů.

V druhém závodě, v němž si závodníci z top 8 prohodili na startu pořadí, se Lacko dostal do vedení. Jenže jízda byla krátce nato přerušena. Po restartu trvalo jen několik kol, než se závodník Buggyry vrátil do čela.

Jenže nezahálel ani Albacete, který postoupil na třetí příčku. Lackův třetí letošní triumf tak znamenal, že ztrátu při nižším bodovém ocenění toho závodu snížil jen o dva body.

"Nejdůležitější bylo dostat se do čela. Pak jsme jel tak, aby mě Kiss nemohl předjet," řekl Lacko krátce po dojetí vítězné jízdy. V ní si definitivně pojistil třetí pozici, neboť deficit Halmové na příčce číslo čtyři činí už 42 bodů.

V neděli jsou v Jaramě na programu dvě poslední jízdy letošní sezony. V té druhé bude opět pořadí nejlepších osmi na startovním roštu otočené.

Výsledky:

1. jízda: 1. Hahn (Něm./Iveco) 24:14,259, 2. Albacete (Šp./MAN) -1,131, 3. Lenz (Něm./MAN) -13,472, …5. Lacko (ČR/Buggyra) -15,149.

2. jízda: 1. Lacko 24:30,295, 2. Kiss (Maď./Mercedes) -0,545, 3. Albacete -2,548.

Průběžné pořadí ME: 1. Hahn 345, 2. Albacete 248, 3. Lacko 240.

Finále sezony přineslo Lackovi i Buggyře konečné třetí místo | Video: BUGGYRA
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy