Zrádné Macao si vzalo další život, havárie aut stály miliony a "Dům Habsburský" utrpěl porážku

Radek Vičík Radek Vičík
20. 11. 2017 6:11
64. ročník Grand Prix Macaa byl v úzkých uličkách přístavního města v závodech motocyklů, cestovních a sportovních vozů i Formule 3 znovu ve znamení celé řady divokých karambolů. Jeden z nich byl bohužel smrtelný.

Stát se to před sto lety, popsaly by císařské a královské noviny Rakouska-Uherska výsledek finiše Světového poháru Formule 3 slovy: "Dům Habsburský sice utrpěl porážku, ale naši vojáci nepříteli čelili statečně." Co se vlastně 1160 poštovních mil od Vídně stalo? Ferdinand Zvonimir Habsburg-Lothringen - jako nejstarší syn přímé linie habsbursko-lotrinské dynastie je druhým v pořadí v teoretickém následnictví rakouského a potažmo českého trůnu - vjížděl po promyšleném přejížděcím manévru  do poslední zatáčky jako lídr závodu. Jenže tam došlo ke kontaktu se Sergiem Sette Camarou a oba monoposty vrazily do svodidel. Vítězství tak spadlo do klína Dan Ticktumovi z Británie. Habsburg se však nevzdal a na třech kolech aspoň "dokulhal" do cíle pro čtvrté místo. "Jsem na svůj výkon hrdý. Bouračka v poslední zatáčce byla lepší než dojet druhý," nechal se po závodě slyšet 20letý Rakušan.