Mechanici, "Předseda", hostesky či hasiči. I to jsou lidé, bez nichž by Lacko nemohl bojovat o titul

Za nadějnou cestou Adama Lacka k premiérovému titulu je mnoho lidí, bez jejichž úsilí by se závody tahačů na okruzích nikdy nekonaly.
Začněme v boxech týmu Buggyra. Tam jako neúnavní mravenečkové pilně pracují mechanici. A když je potřeba, místo spánku mezi dvěma závodními dny totálně předělají nastavení auta nebo z nabouraného vraku udělají znovu nablýskaný závodní speciál.
Týmoví inženýři mají místo akušroubokováků a gola klíčů notebooky a programy zapracovávající stovky giga dat o chování vozu na trati.
O konstrukci vozů se v roudnické stáji stará muž mnoha profesí, dvojnásobný evropský šampion David Vršecký (vpravo). Ten se letos po rok a půl dlouhé pauze zase vrátil na závodní okruhy.
Nad celým týmem - jezdci počínaje a mechaniky konče - bdí přísným leč spravedlivým okem šéf stáje Jan Kalivoda (vpravo).
Foto: Buggyra
Radek Vičík Radek Vičík
3. 9. 2017 11:24
Seznamte se s tím, jaké nejrůznější profese jsou potřeba k tomu, aby Adam Lacko mohl i tento víkend bojovat o další body přibližující ho k titulu mistra Evropy v závodech tahačů na okruzích.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady dnes vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy