Hayden znovu vyhrál Velkou cenu USA

ČTK
24. 7. 2006 0:19
Laguna Seca - Američan Nicky Hayden obhájil vítězství ve Velké ceně USA a upevnil si první místo v průběžném pořadí světového šampionátu MotoGP.

Po jedenácti závodech má v čele náskok 51 bodů před kolegou z Hondy Španělem Danielem Pedrosou, který dnes za Haydenem zaostal o více než tři sekundy a na druhém místě v celkové klasifikaci vystřídal Itala Valentina Rossiho.

Sedminásobný mistr světa po triumfu v Německu závod v tropickém vedru na kalifornském okruhu Laguna Seca kvůli technickým problémům nedokončil. V hodnocení šampionátu klesl Rossi až na čtvrtou pozici a zkomplikoval si boj o další titul. Předstihl ho i krajan Marco Melandri, který skončil třetí.

Australan Chris Vermeulen, který vyhrál sobotní kvalifikaci, dojel na páté pozici.

Z bezpečnostních důvodů startovali na obávaném okruhu v Laguna Seca jen závodníci v královské třídě. Jezdci ve zbývajících dvou kubaturách se znovu zapojí do šampionátu až 20. srpna, kdy se pojede Velká cena na brněnském Masarykově okruhu.

MotoGP:
1. Hayden (USA/Honda) 45:04,867, 2. Pedrosa (Šp./Honda) -3,186, 3. Melandri (It./Honda) -10,929, 4. Roberts Jr. (USA/KR211V) -11,941, 5. Vermeulen (Austr./Suzuki) -27,439, 6. Hopkins (USA/Suzuki) -38,820, 7. Checa (Šp./Yamaha) -44,825, 8. Capirossi (It./Ducati) -48,526, 9. Edwards (USA/Yamaha) -53,228, 10. Gibernau (Šp./Ducati) -1:06,279.