FOTO 300 případů doktora Valeho z nemocnice na rychlé dráze

Valentino Rossi v neděli absolvoval svoji jubilejní 300. Velkou cenu. Proč je  sympatický Ital tak úspěšný a čím navždy změnil šampionát silničních motocyklů? To zjistíte v naší galerii.
Sympatický devítinásobný mistr světa (známý také jako Vale nebo Doktor),  se dokázal vrýt do paměti nejen sportovních fanoušků, ale i těch, kterým sport nic neříká. V našich končinách se jméno Rossi zařadilo mezi ty absolutní legendy sportu, jako jsou Pelé, Maradona, Gretzky nebo Schumacher.
Italský jezdec jen v nejvyšších třídách (stihl ještě poslední dva roky pětistovek i premiéru MotoGP) na strojích tří značek nasbíral 240 vítězství.Ono to vlastně bylo jen na dvou značkách, s Ducati nevyhrál vůbec nic.
Ovšem ani takovému mistru řidítek se nevyhnuly vážné nehody. Nejhorší byl pád v tréninku na GP Itálie 2010, kdy si na několikrát zlomil holenní kost. Jenže už o 41 dní pozdě už zase závodil a vítězil.
Mezi Rossiho nejoblíbenější tratě patří brněnský Masarykův okruh. Je to dané i tím, že v roce 1996 právě tady v premiérové sezoně jako 17letý zelenáč vyhrál svoji vůbec první Grand Prix. Bylo to ve třídě do 125 na Aprilli.
Foto: Yamaha Racing
Sport Sport
4. 6. 2014 13:30
Valentino Rossi v neděli absolvoval svoji jubilejní 300. Velkou cenu. Proč je sympatický Ital tak úspěšný a čím navždy změnil šampionát silničních motocyklů?

Vše o závodech MotoGP, v nichž patří Valentino Rossi už téměř 15 let mezi největší hvězdy, čtěte ZDE

 

Právě se děje

Další zprávy