FOTO Formule 1: Zákulisní dění během pátečního deště

FOTO Formule 1: Zákulisní dění během pátečního deště
V pátek za sebou jedoucí vozy vytvářely doslova vodní mlhu. Pro jezdce vzadu musí být strašné, že jede a nic nevidí.
Marc Gene – testovací pilot stáje Scuderia Ferrari už za volantem skuteční aktuální specifikace vozu F1 dlouho neseděl. Předvádí tedy alespoň obchodním partnerům jízdu na reálném simulátoru.
K simulátoru patří i opravdový volant pro F1. Mohl jsem ho také držet.
VIP hosté mají možnost se během závodního víkendu setkat například se specialistou Ferrari pro vývoj motorů Mattiou Binotto či specialistkou Shellu pro přípravu závodního paliva Carou Target. Nic moc nového se ale nedozví.
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Sport Radek Pecák, Sport
3. 9. 2012 5:15
Podívejte se na zázemí týmů formule 1 během závodů Velké ceny Belgie.
 

Právě se děje

před 3 minutami

Roční výše příspěvku na podporované zdroje energie loni stagnovala na 45 miliardách

Roční výše poskytnutého příspěvku podporovaným zdrojům energie (POZE) loni v Česku činila 45,4 miliardy korun, stagnovala tak na podobné úrovni jako v roce 2019. Vyplývá to z dat, které na webu zveřejnil Operátor trhu s elektřinou (OTE). Od roku 2006 bylo na podporu POZE v Česku vyplaceno přes 430 miliard korun. Stát loni na dotaci přispěl 27 miliard korun, zbytek zaplatili zákazníci ve fakturách za elektřinu. Na kolik peněz přesně budou mít tyto zdroje v daný rok nárok, není stanoveno dopředu, záleží vždy na objemu výroby.

Většina podpory podle OTE loni tradičně mířila obnovitelným zdrojům energie, kterým bylo vyplaceno 43,2 miliardy korun, meziročně o 1,7 procenta více. Solární elektrárny obdržely 29,1 miliardy korun, bioplynové stanice sedm miliard korun, biomasa 3,3 miliardy korun, vodní elektrárny skoro 2,5 miliardy korun a větrné zdroje 1,3 miliardy korun. Zbytek vyplacené podpory získaly zdroje kombinované výroby elektřiny a tepla (KVET), druhotné zdroje a teplo z obnovitelných zdrojů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla na 715 miliard korun

Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl na HDP meziročně vzrostl o 0,87 procentního bodu na 12,65 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR), kterou v pondělí projedná vláda.

"Ačkoliv byl ekonomický vývoj České republiky v roce 2020 negativně poznamenán epidemií covidu-19, samotný rozsah trhu veřejných zakázek významně zasažen nebyl. Jde zřejmě o důsledek faktu, že výdaje na nákupy od externích subjektů byly ve veřejných rozpočtech naplánovány na podzim 2019. Tedy ještě v situaci, kdy žádná epidemie v České republice nebyla a ani nebyla předpokládána," uvádí MMR ve své zprávě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy