Formulová pohádka o milionech: Jak Rossi ke štěstí nepřišel

Radek Vičík Radek Vičík
24. 8. 2014 6:00
Story Maxe Chiltona a Alexandera Rossiho je jak báchorka postavená na hlavu, v níž větší boháč ještě k většímu štěstí přišel.
Max Chilton nakonec svoje místo ve formuli 1 prozatím uhájil.
Max Chilton nakonec svoje místo ve formuli 1 prozatím uhájil. | Foto: Reuters

Spa-Francorchamps - Alexander Rossi je nejdiskutovanějším účastníkem Velké ceny Belgie formule 1. Přesto, že dnes v závodě nepojede. Anebo právě proto, že nepojede a v Marussii zůstává Max Chilton.

Celá story je jak báchorka postavená na hlavu, v níž větší boháč ještě k většímu štěstí přišel. Nevěříte? Tak vzhůru do pohádky!

Oslíčku, otřes se!

Za devatero lesy, devatero řekami jsou hvozdy, kde by si i mamut zlámal nohy. A právě tam najdete království Spa-Francorchamps. Jednou za rok tu úřadují princové na ohnivých ořích zvaných formule 1.

Jenže oři jsou tak nenasytní, že jen tak nějaký princ se na ně nevyšvihne. Musí přivést takovou kupu dukátů, že byste je ani párem volů neutáhli. A navíc: čím jsou koně pomalejší, tím víc zlatých mincí je potřeba.

Už druhý rok za sebe posílá vozy plné drahých perel a kamení anglický princ Max, aby tak nasytil stáje plné koní zvaných Marussia. Jenže ouha, v létě přišla na pana krále anglického neúroda, ani daní nevybral tolik, kolik chtěl. Proto se další vůz zdržel.

Tatínek vám vyhlásí válku!

To se ale vládcům stájí Marussia pranic nelíbilo. Za co by nakrmili hladového oře, podkoní i čeledíny? Pročež se začali poohlížet po novém chlebodárci.

Slovo dalo slovo a ve čtvrtek se rázem vyvoleným stal princ Alex z daleké země Americké. Protože jeho vlast je bohatá, neměl o dukáty nouze. Princ Max musel uznat, že "dobrovolně opouští místo" a Alex měl cestu volnou.

Jenže ouha, za kanálem zvaným Lamanšský se král anglický rozlítil. "Mého synka vyhodili? Tak to tedy ne!" Vyprázdnil nejspodnější tajné truhly a ještě večer poslal posly a vůz naplněný diamanty a drahými kameny.

Slibuju, co jsem slíbil. Odvolávám, co jsem odvolal!

Vládcové Marussie byli zmateni. Peníze se hrnou z Anglie i Ameriky, co si teď počít? I zeptali se moudrého starce z blízkého lesa a ten jim poradil. Protože stáje Marussie sídli v zemi anglického krále, nebylo by dobré ho dráždit.

Pročež si šéf týmu musel v pátek ráno nasadit šaškovskou čepici a zkroušeně přiznat, že je všechno jinak. Princ Alex se sice sveze v prvním tréninku, ale pak vrátí oře princi Maxovi, který na něm bude cválat až do neděle.

Myslíte, milé děti, že to je konec naší pohádky? Dokud král anglický bude bohatý a nenajde si jiný ještě bohatší, tak asi ano...

Velkou cenu Belgie formule 1 sledujte živě ZDE

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Netanjahu opět hovořil o plánu zabrání části Západního břehu

Izrael si nenechá ujít "historickou příležitost", aby rozšířil svou svrchovanost na části Západního břehu Jordánu, prohlásil dnes izraelský premiér Benjamin Netanjahu. O možné anexi židovských osad na okupovaném Západním břehu hovořil v posledních dnech několikrát. Jde rovněž o jeden z bodů, který je obsažen v koaliční dohodě nové izraelské vlády

Zdroj: ČTK
Další zprávy