Potvrzeno, Russell pojede příští rok v barvách Mercedesu s Hamiltonem

ČTK Sport ČTK, Sport
7. 9. 2021 11:21
Třiadvacetiletý britský pilot George Russell bude od nové sezony formule 1 jezdit za Mercedes. V týmu doplní mistra světa Lewise Hamiltona.
George Russell z Mercedesu ve VC Sáchiru formule 1 2020
George Russell z Mercedesu ve VC Sáchiru formule 1 2020 | Foto: Reuters

Russell přijde ze stáje Williams. Ve Stříbrných šípech nahradí Fina Valtteriho Bottase, jenž od nového roku bude závodit za Alfu Romeo.. Za Mercedes už loni absolvoval loňskou Velkou cenu Sáchiru, v níž nahradil Hamiltona pozitivně testovaného na covid-19. Závod vedl, ale po nezvládnuté zastávce v boxech dojel na deváté příčce.

O Britově příchodu informoval Mercedes na svých internetových stránkách. "Lhal bych, kdybych řekl, že nejsem v sedmém nebi. Je to obrovská šance,kterou chci chytit oběma rukama," řekl Russell, který prošel juniorským programem Mercedesu.

"Je mi jasné, že to bude obrovská výzva a bude to pro mě velká škola. K Lewisovi jsem vzhlížel od chvíle, co jsem jezdil v motokárách. Těším se, že se budu moci učit od někoho, kdo je osobností na trati i mimo ni," dodal.

Russell ve formuli 1 poprvé startoval předloni. Jeho nejlepším výsledkem v barvách Williamsu je druhé místo z nedávného závodu v Belgii, který však byl kvůli dešti po třech kolech za zpomalovacím vozem předčasně ukončen.

"Je to rozený vítěz a poslední tři sezony ve Williamsu ukázaly, jaká by mohla být jeho budoucnost," řekl v prohlášení šéf Mercedesu Toto Wolff s tím, že Russell podepsal víceletou smlouvu. Hamilton má kontrakt ještě na dva roky.

"Chceme mu pomoci růst ve společnosti Lewise, nejlepšího pilota v historii formule 1. Jsem přesvědčený, že až se poznají, vytvoří silný tým, se kterým Mercedes bude vyhrávat na trati i mimo ni," dodal Wolff.

 

Právě se děje

Další zprávy