Platy pilotů F1: Hamilton se uskromnil, Verstappen má už jen o pět milionů méně

Platy pilotů F1: Hamilton se uskromnil, Verstappen má už jen o pět milionů méně
Max Verstappen (Red Bull) – 25 milionů USD (cca 541 mil. Kč). I když nemá jediný titul mistra světa, je ambiciózní Nizozemec pro Red Bull velmi ceněným zbožím. Tak moc, že za něj je ochoten obětovat příjem za odhadem 18 milionů plechovek svého energetického nápoje.
Fernando Alonso (Alpine) – 20 milionů USD (cca 433 mil. Kč). Španěl se do formule 1 vrací po dvouleté odmlce. Jeho marketinkový potenciál je tak velký, že se sportovní divize Renaultu rozhodla na gáži nijak nešetřit.
Daniel Ricciardo (McLaren) – 15 milionů USD (cca 325 mil. Kč). Věčně usměvavý Australan je dalším příkladem jezdce, jehož popularita předčila dosavadní výsledky. Ale aby nás někdo nenařknul z nepřejícnosti, britské stáji se investice do zkušeného jezdce určitě vyplatí i po sportovní stránce.
Sebastian Vettel (Aston Martin) – 15 milionů USD (cca 325 mil. Kč). Nový tým znamená pro čtyřnásobného šampiona vedle nové výzvy také pokles příjmu na polovinu proti Ferrari.
Foto: Reuters
Radek Vičík Radek Vičík
17. 4. 2021 9:44
Podívejte se na přehled platů pilotů formule 1 v letošní sezoně. Nejvíce bere pochopitelně obhájce titulu Lewis Hamilton, naopak nejmenší smlouvu má nováček Juki Cunoda.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Schůzka ruského prezidenta Putina a jeho amerického protějška Bidena, chystaná na červen, se může uskutečnit ve Švýcarsku, uvedl ruský list Kommersant

Moskva dosud oficiálně nepotvrdila, že se schůzka uskuteční. Ještě hodně záleží na tom, jak dopadnou jednání šéfů diplomacií obou zemí Sergeje Lavrova a Antonyho Blinkena, naplánovaná na 19. a 20. května na Islandu, připomněl Kommersant.

Biden navrhl Putinovi schůzku během telefonického rozhovoru v polovině dubna. Přesný termín nebyl uveden. Bílý dům jako místo setkání navrhl třetí zemi. Kreml uvedl, že nedal oficiální odpověď ohledně schůzky a Moskva návrh studuje. Podle zdrojů Kommersantu Biden navrhl, že by se mohl s Putinem sejít v jedné z evropských zemí 15.-16. června.

před 6 hodinami

Mexický prezident se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů ve městě Torreón. Masového vraždění, které López Obrador označil za malou genocidu, se dopustily oddíly hlásící se k mexické revoluci, uvedla agentura AP. Během tří dnů bylo zavražděno 303 osob, což byla zhruba polovina tehdejší čínské komunity v Torreónu.

"Musím se smutkem říct, že i po této malé genocidě pokračovaly beztrestný útlak a vraždění členů čínské komunity, ať už kvůli rasismu nebo z úmyslu je okrást," uvedl López Obrador. Podle něj diskriminace byla založena na rozšířených stereotypech, kterým Číňané v té době čelili.

Mexický prezident také řekl, že jeho země je vděčná za bratrství, které Čína prokázala během epidemie covidu-19. Mexiko, které vykazuje čtvrtý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s covidem-19, si v Pekingu objednalo zhruba 29 milionů dávek vakcíny proti covidu-19, z nichž zatím dostalo deset milionů.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy