Leclerc si bouračkou trochu pokazil radost, ale v Monaku odstartuje z prvního místa

Radek Vičík Radek Vičík
22. 5. 2021 16:06
Charles Leclerc vyhrál kvalifikaci na domácí Velkou cenu Monaka, i když během ní havaroval. Předtím ovšem stačil pilot Ferrari zajet nejlepší čas.

Leclerc byl nejlepší v první sérii měřených kol závěrečné části boje o pole position. A protože několik vteřin před jejím koncem boural, odstartuje v neděli z prvního místa. Bude to Monačanova osmá pole position v kariéře.

"Je to škoda skončit ve svodidlech, kazí to trochu radost. Ale zároveň
jsem moc šťastný. Není snadné tady v Monaku dát dohromady perfektní kolo," uvedl jezdec Scuderie, který si nejprve o svodidla škrtl, a pak už s poškozeným závěsem nemohl monopost uřídit.

Leclerc si v podvečer mohl oddychnout, protože kontrola vozu potvrdila, že si neponičil převodovku. Za její výměnu by totiž musel na startu o pět míst dozadu. S řazením měl jezdec týmu z Maranella přitom problémy už v pátečním prvním tréninku. Ferrari vyhrálo kvalifikaci během GP Mexika 2019, tedy uspěl také Leclerc.

Vedle domácího jezdce se v neděli do první řady postaví Max Verstappen v Red Bullu. Za nimi budou Valtteri Bottas (Mercedes) a Carlos Sainz junior v dalším Ferrari. Obhájce titulu a lídr šampionátu Lewis Hamilton s Mercedesem zajel až sedmý nejlepší čas.

Kvalifikace se vůbec nezúčastnil Mick Schumacher, který svůj Haas rozbil v dopoledním tréninku. Němec by ale na základě dosažených tréninkových časů neměl mít problém s tím, aby ho jury pustila na start Grand Prix.

Velká cena Monaka formule 1 startuje v neděli v 15:00 našeho času. Živě ji můžete sledovat v našem online přenosu ZDE.

Výsledky:

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy