McLaren propadl retru. Užili si ho i Enge či Rossi, Porsche připomnělo "Růžové prase"

McLaren propadl retru. Užili si ho i Enge či Rossi, Porsche připomnělo "Růžové prase"
O svérázné zbarvení extrémně široké verze typu 917 se postaral designér Porsche Anatole Lapine.
Nebyla to první pocta americkému jezdci od japonského výrobce. V roce 2005 usedl Valentino Rossi na žluto-černou Yamahu v kombinéze týchž barev.
Pocta historii není ničím neznámým  ani v Česku. Roku 2011 zvolila Škoda Motorsport pro rallyovou Fabii S2000 stejné "válečné barvy",  jaké měly veleúspěšné tovární vozy 130 RS.
Své závodní historie si váží také japonské značky. Zeleno-bílá Honda NSX GT3 Castrol vyrazil před pár lety do čtyřiadvacetihodinovky sportovních vozů ve Spa-Francorchamps.
Foto: McLaren F1 Team
Radek Vičík Radek Vičík
22. 5. 2021 11:36
Retro "kamufláže" závodních speciálů jsou stále víc v oblibě. Připomněl to během Velké ceny Monaka formule 1 tým McLaren, který vsadil na legendární kombinaci oranžové a modré. Podívejte se na další příklady vzpomínky na slavné vozy či jezdce.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Zhruba desetina Prahy je bez elektřiny, problém je na rozvodně Jih

Pokud by byla závada větší, je možné proud přepojit z jiných směrů. ČTK to dnes večer řekl mluvčí Pražské energetiky (PRE) Karel Hanzelka. O výpadku informovali hasiči, vyprošťují lidi z výtahů. Omezil také provoz některých tramvajových linek.

Výpadek se týká třeba Prahy 2, 4 a 10. "Je to u nás, je to na naší soustavě, zjišťujeme, co se stalo, je to rozvodna Jih," řekl mluvčí PRE. "Pokud by byl nějaký větší problém, je samozřejmě možné proud přepojit, aby laicky řečeno tekl z jiných směrů, protože do Prahy teče proud z několika různých směrů," dodal Hanzelka. Větší závadu je tak podle něj možné vyřešit poměrně rychle.

"V důsledku výpadku elektrické energie v oblasti Prahy 2, Prahy 4 a Prahy 10 evidujeme zvýšený počet požadavků na vyproštění osob uvízlých ve výtahu," napsali hasiči na twitteru. Omezení v provozu tramvajových linek se podle organizátora pražské integrované dopravy (PID) týká celé oblasti od Nuslí až do Strašnic. 

Další zprávy