Ecclestonovi unesli tchyni. Žádají bezmála miliardové výkupné

ČTK ČTK
26. 7. 2016 12:48
Únosci požadují po rodině šéfa formule 1 Bernie Ecclestona 120 milionů brazilských realů (více než 895 milionů korun). Zatím není známo více podrobností a policie tyto zprávy nepotvrdila, uvedla agentura Reuters s odvoláním na brazilská média.
Bernie Ecclestone a jeho žena Fabiana Flosiová. právě za její maminku žádají únosci vysoké výkupné
Bernie Ecclestone a jeho žena Fabiana Flosiová. právě za její maminku žádají únosci vysoké výkupné | Foto: ČTK

Brasília - Tchyně britského automobilového funkcionáře, podnikatele a vládce formule 1 Bernieho Ecclestonea byla v Sao Paulu unesena. Únosci požadují po rodině 120 milionů brazilských realů (více než 895 milionů korun). Zatím není známo více podrobností a policie tyto zprávy nepotvrdila, uvedla agentura Reuters s odvoláním na brazilská média.

Ecclestonova sedmašedesátiletá tchyně Aparecida Schuncková je podle médií v rukou únosců již od pátku.

Pětaosmdesátiletý Ecclestone je podruhé ženatý, s dvaačtyřicetiletou Brazilkou Fabianou Flosiovou se oženil v roce 2012. Pár se seznámil v roce 2009 během Grand Prix Brazílie v Sao Paulu a žije spolu v Anglii.

Únosy byly v Brazílii v minulosti relativně časté, únosci pak většinou po rodinách unesených žádali několik stovek dolarů. Policii se však podařilo počet těchto zločinů zredukovat a v současnosti k nim v Brazílii dochází velmi vzácně.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Živnostníci budou moci využít dobrovolně paušální daň, novelu podepsal prezident

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné budou moci od příštího roku platit dobrovolně takzvanou paušální daň. Zahrne odvod na sociální i zdravotní pojištění a daň z příjmů. Využít ji budou moci podnikatelé s ročními příjmy do jednoho milionu korun. Počítá s tím novela o daních z příjmů, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman.

Pro příští rok by měla podle dosavadních informací činit paušální daň 5469 korun za měsíc. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí také odpadne důvod k většině kontrol.

Paušální daň bude složena z minimálního odvodu na zdravotní pojištění, navýšeného minimálního odvodu na sociální pojištění o 15 procent a daně 100 korun. Nejvýhodnější bude paušální daň podle odborníků pro živnostníky s výdajovým paušálem, kteří ale zároveň neuplatňují daňové slevy na děti a manželku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Řidiči za první tři dny koupili přes 9000 elektronických známek

Řidiči za první tři dny od spuštění prodeje koupili přes 9000 elektronických dálničních známek. Na twitteru to dnes uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém po prvním dnu, kdy měl výpadek až do odpoledních hodin, v současnosti funguje bez problémů. Elektronické viněty od příštího roku nahradí dosavadní papírové kupony.

Stát spustil systém pro prodej nových dálničních známek v úterý ráno. Krátce na to však systém přestal fungovat, znovu zprovozněn byl po 16:00. Důvodem byla technická chyba, kterou vývojáři podle Cendisu, jenž má systém na starosti, opravili. Společnost však varovala před možnými útoky zvenčí. Výpadek systému vyvolal vlnu kritiky politiků i odborníků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy