Český tým MRG vyrazí na Dakar s trojicí jezdců včetně ambiciózního Itala

ČTK ČTK
22. 11. 2016 17:15
Motocyklista Milan Enge se chystá na třetí Dakar. V českém týmu Moto racing group ho doprovodí nováček čtyřkolkář Tomáš Kubiena a v jedné stopě zkušený Ital Jacopo Cerutti.
Milan Engel na trati Rallye Dakar.
Milan Engel na trati Rallye Dakar. | Foto: Reuters

Praha  - S trojicí jezdců, mezi kterými je i Ital Jacopo Cerutti, se na lednové Rallye Dakar představí český tým Moto racing group (MRG). Vedle dvanáctého muže kategorie motocyklů z předešlého ročníku slavné soutěže v týmu manažera Ervína Krajčoviče pokračuje Milan Engel, nováčkem bude Tomáš Kubiena na čtyřkolce.

"Nechci jezdit čtyřicátý ani padesátý. Dakar samozřejmě může dopadnout jakkoliv, ale jsme odhodlaní udělat maximum pro úspěch," řekl Krajčovič na dnešní tiskové konferenci v Praze.

I s ohledem na výsledek v posledním ročníku bude jedničkou MRG Cerutti. "Dakar je náročná rallye a hlavním cílem všech je dojet do cíle, to chce každý, i já. Vedle toho ale chci minimálně zopakovat minulý výsledek," uvedl sedmadvacetiletý Ital.

O dva roky mladší Engel se chystá na třetí Dakar. Po 30. místě při premiéře letos po technických problémech do cíle nedojel. "Už mám trochu nůž na krku," pousmál se Engel. "Letos jsme pro úspěch udělali nejvíce ze všech roků a jdeme si za svým. Všichni v týmu chceme dobrý výsledek. Osobně věřím, že reálné je skončit do dvacátého místa," uvedl úspěšný endurový reprezentant.

Kubiena se závodům čtyřkolek věnuje deset let, na Dakaru se ale představí premiérově. "Pro mě bude úspěch dostat se na cílovou rampu. Jsem tělem i duší závodník, takže samozřejmě myslím i na výsledek a úspěch by byla desítka. Na druhou stranu je ale pravda, že nevím, do čeho jdu. Čeká mě 9000 kilometrů dlouhá trať a osobně jsem zatím jel maximálně pět tisíc," řekl čtyřicetiletý Kubiena.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy