Tomeček zůstává věrný africkému Dakaru, ale na své "retro" Tatře chystá velké změny

Tomeček zůstává věrný africkému Dakaru, ale na své "retro" Tatře chystá velké změny
Na rozdíl od Rallye Dakar, která se letos poprvé konala na Blízkém východě, soutěž projíždí Afrikou a končí ve skutečném Dakaru - tedy hlavním městě Senegalu. "Kde je Dakar? No přece v Africe! Proto závodím tam," říká Tomeček už dlouhá léta.
V silné konkurenci dalších třinácti kamionů patřila ortodoxnímu Tatrovákovi třetí příčka.
Nad síly přerovského rodáka byli pouze Maďaři Miklós Kovács a Károly Fazekas za volantem vozů Scania. Český jezdec to dokázal v kamionu s homologací z počátku milénia, o němž jeden ze soupeřů kdysi prohlásil, že to jsou "čisté osmdesátky".
Výsledek je o to pozoruhodnější, že Tomeček už třetí rok po sobě byl v kabině své "stoprocentně mechanické" Tatry sám. Takže si dělal navigátora i mechanika.
Foto: Promet/Czechoslovak Group Team
Promet/Czechoslovak Group Team
25. 1. 2020 15:26
Podívejte se spolu s námi na dobrodružství Tomáše Tomečka v Tatře 818 na letošním závodě Africa Eco Race s cílem v senegalském Dakaru.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

U Tábora objevili veterináři ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže

Na Táborsku se potvrdilo první ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže. V chovu v obci Dlouhá Lhota bylo asi 30 ptáků, polovina během dvou dnů uhynula. Nákazu do chovu nejspíš zavlekly divoké kachny z blízkého rybníka, řekl v pátek mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Veterináři u uhynulé drůbeže potvrdili subtyp choroby H5N8, stejně jako u čtvrtečního případu uhynulých divokých labutí na Písecku.

Zbytek drůbeže v chovu bude utracen, veterináři vytyčí kolem chovu tříkilometrové a desetikilometrové pásmo, kde zavedou mimořádná opatření, například ohledně přepravy drůbeže. Viry ptačí chřipky jsou běžné u volně žijících ptáků a přenášejí se zejména trusem, který kontaminuje vodu nebo krmivo chovaných ptáků. Subtyp H5N8 je nebezpečný pro ptáky, lidem neublíží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy