Vzhůru do dun! Dakar začal zostra, jezdce prověřily první kilometry peruánské pouště

Vzhůru do dun! Dakar začal zostra, jezdce prověřily první kilometry peruánské pouště
LIAZ Martina Macíka mladšího vypadá z vrtulníku jako dětská hračka.
Aleš Loprais v Tatře zvané "Královna" byl v úvodní etapě nejrychlejším z českých pilotů kamionů.
Kamaz ruského pilota Eduarda Nikolajeva vypadá, že by se měl každou chvíli převrhnout. Jeho pilot však zajel nejlepší čas.
Očekávanému souboj hvězd v kategorii automobilů zatím vládne Násir Al Attíja s Toyotou.
Foto: Frederic Le Floc'h / DPPI
rav Reuters rav, Reuters
8. 1. 2019 12:41
Prohlédněte si fotografie z první etapy, kterou v Peru odstartoval 41. ročník Rallye Dakar.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy